This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Gdańsk - www.gdansk.w-a.pl
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomb

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maturki itd itp. mają małe znaczenie w porównaniu do egzaminu na wydział. Generalnie najważniejszy jest tzw. "test predyspozycji na architekta" (jest na nim mniej więcej to co na kursie aksonometrii). Co do kursów - jak się ukończy jeden kurs to najlepiej się zorientowac czy będzie miała miejsce druga lub też trzecia jego część (różnie w różnych latach bywa) Natomiast kurs rysunku męczyć można do bólu w nieskończoność, co serdecznie polecam. Dobrze byłoby też postarać się o testy egzaminacyjne z poprzednich lat. A tak poza tym wszystkimi rzeczami trzeba mieć jeszcze farta - oceny na egzaminnach naprawdę mogą zdziwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
McSchi

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak po tegorocznym egzaminie z predyspozycji radze zaopatrzyć się w testy ... warszawskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kaśka

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj jak dawno niko tu nie było o znajmych widze / z innych forów /serwisów itp... / witam Very Happy

co do egzaminów polecam nad historia sztuki nieco posiedziec Wink
Powrót do góry
DoNo

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie przydadza sie testy warszawskie Smile w zasadzie to zadania w tescie w 2005 bardzo sie roznily od tego co mozna bylo kupic w dziekanacie z poprzednich lat.
radzie powtorzyc matme, geometrie, stereometrie, historie sztuki i nawet powszechna, o rysunku nie wspomne.
ale nie bylo tak zle, jak ktos sie nie obija to na bank sie dostanie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
MollyArch

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie siedzcie nad historią sztuki tylko architektury!
Kocha na pamięć i jedziecie!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
DoNo

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie strasz biedakow Kochem! jeszcze stwierdza, ze akchitektura to jednak nie ich powolanie... Razz
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kochu sa błędy!!!!!!!!!!!!!! azeby było śmieszniej to na teście w 2005 były zadania z historii sztuki /obrazy i takie tam/ a nie tylko/choć głównie/ architektury Twisted Evil Rolling Eyes Rolling Eyes Wink Wink Wink jesłi juz to broniewskiego polecam
Powrót do góry
gnacik

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie jezeli chodzi o wiedza teoretyczna, to oprocz tego co na zajeciach aksjonometrii to co jeszcze warto sie nauczyc, z jakiej ksiazki, tylko nie podawajcie zaraz dziesieciu tytułów, moze jeden, dwa ale konkretne, z gory dzieki
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnacik napisał:
w takim razie jezeli chodzi o wiedza teoretyczna, to oprocz tego co na zajeciach aksjonometrii to co jeszcze warto sie nauczyc, z jakiej ksiazki, tylko nie podawajcie zaraz dziesieciu tytułów, moze jeden, dwa ale konkretne, z gory dzieki

tak tylko nie aksjonometria a AKSONOMETRIA ;]

bu ale tu stagnacja nikt nic nie pisze Confused
Powrót do góry
kukasz

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no pusto tu jakoś, taki duży wydział a ludzi na forum jak na lekarstwo...Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
neah

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:09 am    Temat postu: Szczecin->Gdańsk Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem studentką architektury w Szczecinie. I od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą szkoły. Prawdę mówiąc w Szczecinie nie jest źle jeżeli chodzi ogólnie o warunki - szkoła jest niewielka, klimacik kameralny - przyjmują po 80-90 na rok. [konczy ze 30:)]. Jest paru na prawdę wpożądku nauczycieli.. Niestety jeżeli chodzi o motywację, konkurenję i jakiegokolwiek kopa do twórczej pracy własnej to jest tu cienko. Nie mozna przez caly czas slyszec ze "w Szczecinie nic sie nie dzieje i jest to wina wlasnie studentow!"(?) Dlatego tez szukam lepszej szkoly, ktora by jeszcze wiecej mnie nauczyla i zdecydowanie bardziej zachecila do dzialania. Na takim kierunku potzreba jest pozytywna i tworcza motywacja i kostruktywna krytyka a nie marudzenie. Jak jest w tej dziedzinie w Gdansku? Pochwalcie sie jak jest u Was:) Odpowiedzcie prosze, bo mam duzy problem...Smile
Powrót do góry
MollyArch

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

błagam nie myśl o przenosinach do gdańska!!!!tęsknie za szczecinem tym klimatem i cudownymi wykładowcami!!!!przeniosłam się ze szczecina do gdańska po pierwszym roku i to był dla mnie ostry policzek kiedy podchodzisz do wykładowcy a on odwraca się do ciebie plecami i udaje zę jesteś powietrzem.tu jest właśnie ta masówka.nie jesteś jednostką kimś wyjątkowym kogo znają wykładowcy i koledzy z roku tu jesteś częścią tej całej masy której nikt z wykładowców nie zauważa.trzeba mieć naprawde mocny charakter i mocną dupe żeby móc się wybić w tej masy.w szczecinie byłam sarostą grupy i roku znali mnie wszyscy wykładowcy i większość studentów na roku było mnie wszędzie pełno i to mnie cieszyło.tutaj obecnie jestem na 3cim roku i nadal nie udało mi się pokazać tak jak bym chciała chociaż faktem jest zę mam prace w biurze studia troche olałam bo są nudne i się ciągną jak flaki z olejem i chodze tylko na zajęcia ćwiczeniowe na wykładach wogóle nie bywam.kiedy od 8 klasy podstawówki marzyłam o studiowaniu architektury wyobrażałam to sobie zupełnie inaczej a teraz marze o tym zęby te studia jak najszybciej skończyć bo są nudne i nei rozwijają niczego a tylko wiele rzeczy niszczą w człowieku a ja się chce już zająć pracą zawodową bo na tym mi najbardziej zależy no ale nie ma zlituj się studia musze skończyć i skończe bez względu na to że są beznadziejne.to tyle na tyle.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
kukasz

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest w szczecinie, ale co do gdanska to przyznam ci czesciowa racje. Rzeczywiscie zdaza sie ze wykladowca/cwiczeniowiec traktuje cie jak kolejny element ukladanki ktory trzeba tylko ustawic w odpowiednim miejscu. Ale sa tez ludzie z ktorymi naprawde przyjemnie sie wspolpracuje i sprawiaja, ze chce sie studiowac. Moim zdaniem najwiekszym mankamentem naszego wydzialu jest pani dziekan, ktora jest zupelnie nieuzyta i niekiedy antystudencka. Moja nadzieja w tym ze sie niedlugo zmieni, czego jeszcze doczekam. Smile Jak masz ochote sie przeniesc to zalatw sobie przenosiny na jeden semestr na probe, zobaczysz jak jest i sama zdecydujesz. Pozdrawiam
Powrót do góry
MollyArch

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do Pani Błażko to się nei zgodze bo miałam z nią zajęcia z parcha w poprzednim semestrze i uważam żę jest świetna a co do jej bycia dziekanem to może po prostu jest troche za bardzo zakręcona i czasem ma swój własny świat ale jak się z nią zaprzyjaźnić to można wiele rzeczy załatwićSmile
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z doświadczenia wiem ze moj pierwszy kontakt z Panią Dziekan był po prostu szokiem...[ i tu najprwadpodobniej teraz myślicie ze sie np zestresowalam czy nic nie załatwilam i tu sie mylicie]... po tym czego sie wczesniej nasłucham moje zaskoczenia bylo jak naj bardziej POZYTYWNE nigdy nie spotkalam sie z takim miłym podejsciem do studenat pierwszego semstru , który ma problemy z zaliczeniem jjak w tym przypadku.... szczerze mówiąc jestem na prawde zadowolona z tej rozmowy którą przeprtowadziłam .
Co do reszty kadry to ja jestm przywyczajona to takiego stylu pracy jaki mamy na przyklad na projektowaniu i nie dziwi mnie forma konsultowania projektów ani, ilosc poswieconego nam czasu , co wiecej powiem ze z doswiuadczenia wczesniej mialam mniejszy kontakt jak chodzi o konsulktacje projektu niz teraz na studiach

co do ilosci osób to im nas wiecej tym wieksza konkurencja i za razem motywacja... a to według mnie jest nizbedne zeby do czegos dojasc i czegos sie nauczyc, a w efekcie znalezc sie na rynku [ bo przeciez no nie oszukujmy sie tylko najlepsi cos po tych studiach osiagną, reszta bedzie projaktowac altanki dla OBI czy jaskiegos innego Praktikera] Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Gdańsk - www.gdansk.w-a.pl Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: