This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Egzaminy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Kraków - www.krakow.w-a.pl
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aurinko

PostWysłany: Sro Lut 26, 2003 3:49 pm    Temat postu: Egzaminy Odpowiedz z cytatem

Blagam napiszcie czy bardzo trudno dostac sie na wydzial i na co najbardziej zwraca sie uwage przy egzaminach... ahh i na ile przed rozpoczeciem studiow zdecydowalscie ze chcecie byc architektami Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Katia

PostWysłany: Sro Lut 26, 2003 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesć,

wszystko zależy od Ciebie....znam ludzi którzy chodzili przez 2 lata na jakies kursy rysunku,znam i takich którzy chodzili rok...ja zaczęłam przyjeżdzac do Krakowa pod koniec listopada - wszędzie są kursy,na różnym poziomie,w różnych cenach i u różnych ludzi...zdecydować musisz sama.
Ja zdawałam sobie sprawę na czym polega ten zawód bo mam brata architekta.
Zastanów się co chcesz robić i dlaczego,choć to coraz bardziej nie ma sensu-wszystko się zmienia....można kończyć studia i robić "coś" a można skończyć studia i robić coś konkretnego i co lepsze robić to dobrze....no i jeszcze trzeba mieć gdzie pracować.
Skoro decydujesz się na architekturę tzn.że stawiasz sobie jakąś poprzeczkę i do czegos dążysz - a to już jest fajne i cenię to u ludzi.
Egzaminy - mogę Ci opowiedzieć o dwóch diametralnie różnych - Gliwice i Kraków - bo chyba należe do osób tych "na świeżo" -

jak masz pytania-to możesz pisać na priva

pozdrawiam,

Katia

ps.czy trudno rzecz względna na wydział krakowski było ok.11osób na miejsce do Gliwic 7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
kolosek

PostWysłany: Sro Lut 26, 2003 9:33 pm    Temat postu: Re: Egzaminy Odpowiedz z cytatem

Aurinko napisał:
Blagam napiszcie czy bardzo trudno dostac sie na wydzial i na co najbardziej zwraca sie uwage przy egzaminach... ahh i na ile przed rozpoczeciem studiow zdecydowalscie ze chcecie byc architektami Question

Hmmm, trudno - nietrudno. dla jednych łatwo dla innych trudniej ("trudność" jest względna)
Przy egzaminach najbardziej zwraca się uwagę na rysunek (Proporcje, kompozycja, kreska, walor)
O architekturze myślałem od 6 klasy podstawówki ale znam ludzi, którzy studiują ze mną a zdecydowali się kilka miesięcy przed maturą.
Co do kursów to polecam kurs organizowany przez WA - do wyboru masz dwie opcje - jedną "Normalną" trwającą jeden rok (raz w tygodniu, czasem dwa po 3 h) i "Intensywną" (od świąt Wielkiej Nocy do egzaminu - 6 razy w tygodniu po 3 h). Ja uczęszczałem na intensywny i prawde mowiąc dlatego, że tak dużo i często rysowałem, na egzaminie kreśliłem jak automat - ukończyłem rysunek przed czasem i poszedłem zapalić Cool ...dostałem się za pierwszym razem więc nie uważam żeby było trudno. Wszystko zależy od Twojej determinacji Cool
Pozatym kurs na WA ma jeszcze jedną zaletę - prowadzi go zakład Rysunku, Malarstw i Rzeźby, zatem będziesz mogła poznać grono pedagogiczne WA PK.

pozdrowionka, kolosek
Dżoana

PostWysłany: Nie Mar 02, 2003 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obok tematu egzaminow nie moge przejsc obojetnie...dlatego wtrace swoje dwa zdania Smile Sam egzamin nie jest trudny, to fakt. Trudnosc polega jedynie na tym, zeby zrozumiec zadany temat. Mialam duzo czasu na egzaminie na to, zeby pochodzic sobie troche po salach i poogladac prace ludzi startujacych na wydzial. Rzeczywiscie na miejsce przypada okolo 11 osob, ale wiekszosc z nich stwarza jedynie sztuczny tlok. Naszym tematem w drugim dniu byl Dom Dzina. Oczywiscie nalezalo go zaprojektowac z podanych , wylosowanych wczesniej figur. Co niektorzy rysowali lampy Alladyna, wielkie rece Dzina wystajace z butelki, blizej nie zidentyfikowane budowle tureckie z drewnianymi okiennicami, albo wielkie mrowki (?) na cala kartke, co moze potwierdzic kolezanka shnytzell Smile Zeby bylo jasne, to nie ona narysowala ta mrowke, byla tylko swiadkiem Wink Widzialam tez jaka technika powstawaly owe prace. Zastanawiam sie jakby to opisac, bo ciezko bedzie, ale sprobuje. No wiec, przyniesiony byl wegiel, pomimo,ze w informatorze jasno bylo zaznaczone, ze rysujemy tylko i wylacznie olowkiem...potem po postawieniu kilku kresek na kartce mila dziewczynka zajela sie rozcieraniem tego reka w prawo, w lewo, dookola. TrAGEDIA!! Smile W rezulatcie rysunek, malunek (?) przedstawial martwa nature po pustynnej burzy, huraganie, czy czymkolwiek tam chcecie.
Poza tym , uwazam, ze egzamin nie jest sprawiedliwy. NIESTETY! Chociaz z drugiej strony...ocena z rysunku jest ocena wzgledna. Jednemu ten sam rysunek moze sie podobac, innemu nie.
Teraz cos o kursach. Nie wiem, jak wyglada to na Politechnice, bo chodzilam do osoby prywatnej zwiazanej z WA. Mysle jednak , ze kurs taki ma swoje plusy i minusy. Plusy sa takie, ze poznajesz kadre, kreske, jaka podoba sie oceniajacym, zaznajamiasz sie z sala rysunkowa, wiesz , gdzie najlepiej siasc...z jakiego miejsca dobrze widac ekspozycje, itp. W ten sposob czujesz sie bardziej pewniej podczas samego egzaminu. Jednak na lekcjach w mniejszym gronie lub ewentualnie na indywidualnych zajeciach jest o tyle lepiej, ze ten ktos do kogo chodzisz zajmuje sie toba z wieksza uwaga, poswieca ci wiecej czasu,masz poprostu lepsza 'opieke' Smile Trzeba jednak nadmienic, ze istnieje niewiele dobrych szkol rysunku...Ale to juz inna historia.
Jezeli chodzi o czas przygotowania, to im wczesniej tym lepiej. Moim zdaniem latwiej przerobic caly program w dluzszym czasie na spokojnie, niz ten intensywny....no nie wiem, takie jest moje zdanie... Tak chyba jest poprostu przyjemniej Smile

Ale studia sa zajebiste, warto sie troche pomeczyc, zeby sie tu znalezc...

Zycze powodzenia

Pozdrawiam
Insomnia
Powrót do góry
kolosek

PostWysłany: Nie Mar 02, 2003 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z kursów WA PK na 60 uczestników za moich czasów dostało się 55. To daje do myślenia. Zwłaszcza, że opiekunowie kursów są jednocześnie (czasami) w komisji egzaminacyjnej. Potrafią uczyć tego czego później oczekują na egzaminie.

pozdrowionka, kolosek
Dżoana

PostWysłany: Nie Mar 02, 2003 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, nie neguje tego, ze oni tam nie ucza....ale znam wiele sob, ktore zmienily kurs na PK na prywatnych nauczycieli i byli szczesliwi z tego powodu Wink

Pozdr
Insomnia
Powrót do góry
Dżoana

PostWysłany: Nie Mar 02, 2003 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katia napisał:

Egzaminy - mogę Ci opowiedzieć o dwóch diametralnie różnych - Gliwice i Kraków - bo chyba należe do osób tych "na świeżo" -

A ja moge opowiedziec Ci o Warszawie Smile To jest dopiero egzamin, ktory rozni sie diamtralnie od innch....
ech...co to byl za egzamin....

Katia napisał:

ps.czy trudno rzecz względna na wydział krakowski było ok.11osób na miejsce do Gliwic 7

a do Wawy 15 ... Smile A wtym roku bedzie jeszcze wiecej, bo podobno znowu zmniejszyli liczbe miejsc.... Sad

Pozdrawiam
Insomnia
Powrót do góry
Katia

PostWysłany: Pon Mar 03, 2003 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie...Ci sami ludzie którzy prowadzą kursy na PK bardzo często mają też swoje własne prywatne szkółki rysunku.
Btw.to co Insomnia opisala-tzn.rysunek kogoś tam węglem...w Gliwicach technika rysunku jest różna. Gość obok przyszedł na egzamin ze skrzyneczką –taką jak na narzędzia i miał w niej dosłownie wszystko – od ołówków po akwarelki....nie wiem czego nie miał!!!
Egzamin jest inny-to dwie sesje rysunkowe odbywające się jednego dnia (każda po 3 godziny).
Zawsze któraś z części jest historyczna. Czasami są to pytania i wtedy egzamin trwa kroocej ( na pytanka ma się chyba godzinę).
Atmosfera jest inna-na egzaminie jest przyjaźniej-przynajmniej ja to tak zapamiętałam.....
A w drugim dniu krakowskich egzaminoow (byłam pierwsza grupa = poranną) miałam temat – „Butla-pojemnik na wodę życia” i narysowałam fontannę (pomysl był zupełnie nowy) i drzewo – w tle- ale byłam z tej zieleni dumna – cały tydzień siedziałam w parku Jordana , obserwowałam ludzi , szkicowałam zieleń i towarzyszył mi taki Pan z dość hałaśliwą maszyna do ciecia trawy...
Miałam upatrzone jedno miejsce –może nieciekawe ale lubiłam tam przychodzić i naszkicowałam kiedyś jedno z drzew, ktoore się spodobało Panu od trawy i to był mój pierwszy „sprzedany” rysunek za butelkę Qbusia Wink

Na sali znajdowali się ludzie przypadkowi – zapamiętałam jedna parę z Łańcuta. Chłopak przyszedł potowarzyszyć dziewczynie – cos tam narysował ale ogólnie był po to aby ja wspieraćWink
Kandydatów jest wielu ale tak jak Insomnia wspomniala-wielu będzie na sali takich którzy nie maja pojęcia o rysunku - niestety cześć ludzi mimo braku umiejętności i tak znajdzie się z Tobą na studiach...
......c’est la vie .

A tak poza tym – to ja jestem dumna – jak przyjeżdżam do swojej wioski to każdy mówi
„nie dość że studiuje w Krakowie to jeszcze architekturę!”

.....no bo wiesz tak pisałam o tym studiowaniu że się musisz zastanowić czego chcesz itd.....
bo zawsze można skończyć zarządzanie i marketing – i tez się będzie po studiach...
oczywiście żartuje – mierz wysoko i rób wszystko tak żebyś potem nie musiała żałować że Cię cos ominęło albo czegoś nie sproobowalas.
Dżoana

PostWysłany: Wto Mar 04, 2003 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katia...jedna osoba w Gliwicach to jeszcze nic Smile W Wawie wszyscy mieli takie skrzynki. Niech zgadne...czarna z jednym uchem??? Wyglada rzeczywiscie jak na narzedzia.... Wink Mieli tam rzeczywiscie wszystko, ale to dlatego, ze na warszawskich kursach nie ucza rysunku tylko malunku Smile Tam odchodza od olowka, uwazaja , ze jest przestarzaly. W ostetecznosci pozwalaja uzywac piorek. A tak to tylko farbki roznego kalibru i pastele. Ja uwazam inaczej, moim zdaniem olowek to debesciak i jest krolem przybornika Smile Dlatego tez ostentacyjenie pojechalam z jednym olowkiem i to do tego grubosci 0.9 , co wzbudzilo wielka ciekawosc wsrod zdajacych w czarnymi skrzynkami. Strasznie to zazbawne bylo. Zapytali sie nawet, czy napewno wiem na jaki egzazmin, do jakiego miasta, przyjechalam..... Potem tylko pytali sie , czy wyrabiam sie w czasie...no coz Smile udalo mi sie. A bylam tez swiadkiem sytuacji , kiedy panienka wyciagnela suszarke z plecaka....POWOD??? Chciala sobie podsuszyc akwarelkowe malowidlo..... ( Question ). Ludzie nigdy nie przestana mnie zaskakiwac chyba.....

Egzamin warszazwski wyglada nieco inaczej. W sumie ciagnie sie przez tydzien. Pierwszego dnia zdajesz egzazamin skladajacy sie z dwoch czesci, kazda po 1.5 h. Dlatego wypad z olowkiem nie jest wskazany wlasciwie, bo czasu na kontrukcje moze ci wystarczy, ale na dokladne doprowadzenie rysunku do odpowiedniego stanu, czyli cien, walor, faktura, itp. moze zabraknac pare minut. Poza tym, rysunke w technice olowkowej jest gorzej oceniany, tzn dostaje sie mniej punktow....

Trzeba jeszcze zaznaczyc, ze w warszawie nie rysuje sie zadnej ekspozycji, tylko jest zadany temat i podane wytyczne. Ja np. mialam miasto przyszlosci....trzeba bylo ujac proporcje zaprojektowanych budynkow do proporcji czlowieka, samochodu, kraweznika, ulicy i takich tam....juz nie pamietam dokladnie. Po rysunku jest jeszcze jedno rowniez 1.5 h zadanie, takie troche matematyczno-rysunkowe. Proste.

Za tydzien wybrancy, czyli ci , ktorzy przeszli I etap, rozwiazuja test (bardziej chyba na inteligencje niz z predyspozycji do zawodu Smile ). A potem jest zadanie projektowe. W zeszlym roku bylo wycinanie modelu z gabki ... Bardzo fajne zajecie.

Atmosferka...taka sobie, czuc rywalizacje...

A o Gliwicach slyszalam. Co niektorym bardzo sie podobalo i byli zadowoleni...

Aurinko ! Wybor nalezy do Ciebie...

Tylko tak sie zastanawiam, czy Ty to wogole przegladasz Smile Bo nic sie nie odzywasz... No nic... jak zajrzysz to sie odezwij, zebysmy wiedzieli , ze nie piszemy do sciany:)

Pozdrawiam
Insomnia
Powrót do góry
caramellaa

PostWysłany: Wto Mar 04, 2003 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak inni ale ja sobie to wszystko powolutku czytam......i dzieki wam wszystkim....tylko mam taki problem
chciałabym spróbować .. ale na architekture krajobrazu SmileSmileSmile
no więc mam pytanie czy egz wygalada tak samo jak normalny na arch czy sa jakkies "udoskonalenia" Wink
jakby ktoś był tak miły i o tym napisał byłabym strasznie wdzięczna:)SmileSmileSmileSmileSmile)SmileSmile
dzieki pa
Daniello

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm...
Zauważyłem jeden maleńki problem na naszym wydziale związany z egzaminami wstępnymi, a dokładniej z egzaminem decydującym o przeniesieniu się z wieczorowego toku studiów na dzienny.
Jak wiadomo osoby takie zdają w czerwcu ponownie egzamin rysunkowy i po otrzymaniu pozytywnej oceny <lub powiedzmy średniej z rysunków 4.0> zostają automatycznie przeniesieni na studia dzienne <takie jest przynajmniej założenie>.
Spotkałem się z osobami, które z przedmiotu rysunek odręczny na dwóch pierwszych semestrach miały powiedzmy oceny 4,0 i 4,5 a egzamin został oceniony na -3, czyli po dodatkowym roku nauki ich umiejętności rysunkowe nie poprawiły się, a w wielu przypadkach wręcz pogorszyły.
Question Chyba, że są jakieś inne kryteria oceny prac egzaminacyjnych i ćwiczeń semestralnych. Question Bo jak mniemam oceny stawiają te same osoby.
Znam ludzi, którzy próbowali co roku dostać się na dzienne i udało im się - dzięki Bogu - po trzecim roku Shocked ale dobre i to <to jakieś 30 000 PLN> Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
Aurinko

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Insomnia Smile w zadnym wypadku nie piszecie do sciany SmileSmile czytam wszystko regularnie Smile najbardziej chodzi mi o egzaminy do Krakowa bo niedaleko mieszkam i wyjazd np. do Wawy nie wchodzi raczej w gre... Dzieki Wam za wszystkie porady Laughing - moje watpliwosci troche sie rozwialy Rolling Eyes
Cytat:
bo zawsze można skończyć zarządzanie i marketing – i tez się będzie po studiach...

a to zdanko mi dalo juz rzeczywiscie bardzo duzo do myslenia Very Happy dzieki Katia Wink
Cytat:
Zawsze któraś z części jest historyczna. Czasami są to pytania i wtedy egzamin trwa kroocej ( na pytanka ma się chyba godzinę).

jakie pytania ?? napiszcie o tym wiecej Shocked szczerze mowiac troche mnie to przerazilo Sad

caramella Smile jezeli moge zapytac... ile masz lat/ktora klasa LO. Ja jestem w 1 Smile
Powrót do góry
lena

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 10:14 am    Temat postu: egzaminy Odpowiedz z cytatem

hmmm
po raz pierwszy jestem tutaj na forum
poniewaz wybieram sie na architekture do was Smile do krakowa to mam pare pytanek... czy jesli beed chodzila na te kursy przygotowawacze ktore zaczynaj sie teraz 12.04 czy jest szansa??? jestem po plastyku tzn. bed wiec jakies pojecie o rysdunku mam ale przeraza mnie ta ilosc osob na miejsce.... co prawda jestem dobrej mysli ale Very Happy ale nie wiem jak to wszystko wyglada realnie
prosze odpowiedzcie ale szcerze nie optrzebuje mydlenia oczu tylko szczezrej odpowiedzi
powniewaz nie iem czy w ogoel strtowac jesli juz na starcie dowiem sie Confused papapa... czekam na odzew od was Smile
POZDRAWIAM
XlenaX Very Happy
caramellaa

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lena!!!
nic sie nie martw ja jestem tzn bede po normalnym LO i to klasie biol chem:)SmileSmileSmile jednak sprobuje ...chyba....no bo jeszcze nie wiem bo sie okropnie boje....
ale powiem Ci coś ...co nam zależy///jak nie spróbuje,my to sie nie przekonamy!!!SmileSmileSmileSmile
BEDZIE DOBRZE Wink

Aurinko!!!
Ty masz jeszcze tyle czasu????
ja juz go wcale nie mam.......jestem w 4 kl
i tak ajk to wszystko czytam co tu ludziska piszą to ......nie wiem czy dobrze że sie za to biore.......SmileSmile
pozdrawiam....
Aurinko

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Aurinko!!!
Ty masz jeszcze tyle czasu????
ja juz go wcale nie mam.......jestem w 4 kl

no dobra... ja w 1... ale to tak jakby w 2 w starym systemie Wink czyli powoli sie trzeba na cos decydowac i wziac za porzadne rysowanie! Rolling Eyes Confused Rolling Eyes

dziewczyny ja jestem w klasie angielsko-polskiej Smile w normalnym LO, no..ekhm... w miare normalnym WinkWink moja mama po plastyku na architekture zdawala Smile i sie dostala
lena napewno wszystko bedzie OK Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Kraków - www.krakow.w-a.pl Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: