This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

No właśnie! Quo Vadis Kraków?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazek K

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 4:24 pm    Temat postu: No właśnie! Quo Vadis Kraków? Odpowiedz z cytatem

No właśnie! Quo Vadis Kraków?

Co Wy o tym sądzicie, jak będzie wyglądał nasz kraków za 5, 10 i powiedzmy 20 lat?

W Krakowie obowiązującymi planami zagospodarowania objętych jest ponad 1000 hektarów gruntów - niespełna 3 proc. powierzchni miasta. Połowę z nich przyjęto od 2003 r. - tyle samo ile w okresie 1994-2002. Harmonogram realizowany przez biuro planowania przewiduje, że do 2007 r. regulacje planistyczne wprowadzone zostaną na ponad 7 tys. ha, czyli 21,6 proc. powierzchni Krakowa.
http://www.w-a.pl/2005/krakow_ustawa.htm

Ostatnio zmieniony przez Kazek K dnia Pią Cze 09, 2006 10:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiktorek

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 2:13 pm    Temat postu: do dupy! Odpowiedz z cytatem

Kazek Rolling Eyes
Powrót do góry
Backslash

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadnych zabytkow + wielka metropolia z biurowcami + rozlegle nowoczesne centra pzemyslowe wokol miasta

to znaczy takbym sobie to wyobrazal (obraz: Stephan Martiniere) - jak bedzie? na pewno odwrotnie Sad
Powrót do góry
karolw

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2005 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogłbys mi wysłac na meila albo powiedzec skad masz take futurystyczne zdjecia byłbym naprawde bardzo zobowiazany.
wawrzyniak@vp.pl

z góry dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
Backslash

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasna sprawa! here you go http://www.martiniere.com/
robilem z tego wyklad (arch. futurystyczna) wiec mam tego sporo, jak poszukam to znajde troche linkow! trzymaj sie
Powrót do góry
karolw

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2005 7:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzje ze nie zostanie to odobrena w negatywny sposób ale uzyje przekleństa dla podkreslenia stosunku emocjonalnego...

ZA JE BI STE własnie tego szukałem Wielkie dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
1rok

PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 1:05 pm    Temat postu: miasto Odpowiedz z cytatem

Nie no Krakow, to jest Krakow, ma byc tak jak jest, chociaz ja bym cos z komunikacja zrobil, ale by bylo gdyby w Krakowie pojawilo sie metro, tramwaje moga zostac, ale te autobusy niech znikna. A z reszta wogole zamknal bym wiekszosc ulic, przynajmniej w okolicy stergo miasta.Nie poruszam juz tematu dworca, ktory dostatecznie niszczy komunikacvje krakowska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Backslash

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2005 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pomysl - przy owczesnej inzynierii obnizmy poziom rynku i okolic tak o 20 meterow, nad nimi postawmy piekna platforme stalowa a na niej wspaniale biurowce, centra handlowe tec.

jak ktos bedzie sobie chcial pozwiedzac stare dziadostwo to zapraszamy do podziemi - a oczom przecietnego zwiedzajacego powierzchnię ukaze sie widok nowego swietlistego miasta stali i szkla!

o taak Twisted Evil
Tomb

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby dziekan to usłyszał to mógłby z uczelni wydalićVery Happy ale pomysł ciekawy Very Happy
Powrót do góry
Ubiqe

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o ugryzenie problemu zabytkow architektoniccznych<tj wykopalisk> ciekawyjest projekt biura coqui malachowska-coqui wraz z jurgenem H mayerem. cala realizacja znajduje sie w sevilli.
Różokrzyż

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamykam oczy i widzę Kraków za 20 lat - ze sprawną komunikacją (mam nadzieję że obecne przebudowy to dobry krok w tym kierunku), nienaruszoną tkanką Starego Miasta, śmiałymi realizacjami (a nie kolejnymi sklepami-kostkami, filharmoniami-kostkami, szkołami-kostkami), a także dzielnicą wysokościowców (po prawej stronie Wisły). Dobrym pomysłem byłoby też IMO przebudowanie mostów - taki Kotlarski jest świetny, szkoda tylko że na uboczu. Ale są inne...
Powrót do góry
trzyOczy

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwierzyniecki też mógł być niezły, to wykonawca zrobił jak mu było prościej i wygodniej. Oprócz dobrych projektów-niekostek, przydaliby się więc jeszcze porządni wykonawcy ( vide: kostka wokół Mariackiego Smile ) i władze nie utrudniające inwestycji ( brawa za Tishmana ).
Stare części Krakowa w sporej mierze wymagają remontu, więc jest co robić przez kolejne 20 lat Smile Wieżowce - kilkanaście procent Empire State Building stoi puste, to po co nam wieżowce. Wink
Powrót do góry
Marcin z Mannheim

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 8:43 pm    Temat postu: Marzenia Odpowiedz z cytatem

Najpierw nalezy sobie odpowiedzieć prosto na pytanie co dla mnie jest architekturą. I zapomnijmy o ksiązkowych tezach bo to było mineło ...
Dla mnie jest to najblizsze otoczenie w którym sie dobrze czuje albo nie. I nie zadowoli mnie żaden szklany czy betonowy "odjechany" budynek chociaz podpisałby się pod nim sam Renzo Piano., kiedy pozostała częśc będzie szara zwykła i zwyczajna. Tak zwyczajna że budzi koszmarne mysli. Otoczenie należy zmieniac w całości. Czy MPZP temu pomorze ??? Hahaha wątpie. Chciałbym pomarzyć że idee miasta ogrodu, nowoczesnej aglomeracji, zabytkowego centrum czy jakakolwiek idea spełni sie ale otwieram oczy i widzę to co widac na codzien.
Powrót do góry
kamilka

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zadko sie z kims zgadzam w całości to tobie tą racje przyznaje Smile jednakże musze z przykrością stwierdzic ze znając polskie realnia na marzeniach się tylko skończy a wielka szkoda bo zycie stało by sie o wiele piękniejsze i można by bylo rozmawiac nie teorytycznie, nie przykładowo o budowlach/budynkach pojawiajacych sie sporadycznie a o całej przestrzeni o całym duzym załozeniu architektonicznym ehhh... ale to utopia Sad (ale zdaje sie ze takie dzielo ktoś juz napisał Wink)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: