This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POLITECHNIKA WARSZAWSKA - ARCHITEKTURA
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Warszawa - www.warszawa.w-a.pl
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata Ponikowska

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 3:17 pm    Temat postu: POLITECHNIKA WARSZAWSKA - ARCHITEKTURA Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Exclamation
Mam prośbe do wszystkich studentów architektury z politechniki warszawskiej! W tym roku chciałabym spróbować swoich sił na egzaminach wstępnych na ten kierunek. Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego na temat egzaminów: trudność, na czym polegają poszczególne zadania. Wiem że na takie kierunki ważne jest szczęście ale temu szczęściu trzeba pomóc. Dlatego każda uwaga i opinia jest mile widziana, bo pomoże mi to do lepszego przygotowania.
Z góry dzięki wszystkim! :*
Pozdrawiam Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TomeG

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i co prawda nie jestem studentem na PW, ba... nawet nie znam nikogo kto by stamtąd był...Very Happy Natomiast miałem do czynienia z ludkami, którzy próbowali sie tam dostać w zeszłym roku...
(BTW - osoby te były faworytami u nas w Krakowie, i wszyyystkie podostawały się do Kraka co też jest niebywałym osiągnięciem...)

Z tego co wiem to egzamin przebiega bardzo nietypowo:
Jest rysunek, test i "łamigłówka"...

Rysunki moich ludzi zyskały marne ilości punktów (coś chyba 50 na 400!!!)

Test ponoć w ogóle nie tyczył się architektury, tylko kosmosu... Razz

A łamigłówką, czy też zadaniem na wyobraźnie było zrobienie czgoś tam ze szpilek i gąbki...

Ja się tam nie pcham, bo i tak nie mam szans i chyba w ogóle mało kto ma, z tych którzy dopiero teraz w pół roku przed egzaminami zabiera się do roboty...

W Wawie istnieje specjalna szkołą rysunku/malunku który przygotowywuje warszawskie dzieci na egzamin... To coś zupełnie innego nż kursy w Krakowie... Może zatem własnie taki styl oni preferują...??
Strona kursowni - obacz galerię... ---> http://www.domin.pl/

W każdym razie, powodzenia!

Mam nadzieję ze coś pomogłem... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
winnetou

PostWysłany: Sob Lut 19, 2005 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdawalem tam w 2003r ale studiuje w Poznaniu

test - tak jak TomeG napisal nie dotyczyl architektury porawie wcale. No moze troche, było np pytanie kto byl pierwszym rektorem PW. Ale jesli uczylas sie w liceum i mialas geografie (np mialem pytanie o chmury cirus:)) oraz na polskim cos tam lizneliscie z historii sztuki (lub na plastyce, jesli takowa byla) to nie powinno byc źle. Bez przygotowywania sie na to gówno mialem 50% dobrze.

rysunek - na nim sie najbardziej zawiodłem. To fakt ze w wa-wie ucza inaczej. Raczej nie wałkuja szescianów w kółko, jak (podobno) w Krakowie. W sumie aby sie dostac wystarczy miec ok 60pkt z rysunku (oczywiscie przy 50 z testu). Nie wiem czy lubia farby, kredki czy bardziej cenia rysunek odreczny czy od linijki, ani w jaki sposob to oceniaja.
Powrót do góry
cIaPeK

PostWysłany: Czw Maj 19, 2005 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomeG spoko prace natej stronce podobaja mi sie bardzo ale to calkiem inne tematy jak w krk to prawda u nas w krk magluja szczeciany... powiem ze podoba mi sie takie przygotowanie na studia jakw warszawie
dharmofska

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdawałam w tym roku i coż....wylądowałam w Krakowie chociaż rysunku uczyłam się w Warszawie, no ale tam naprawdę potrzeba szczęscia zeby sie dostac... 1 zadanie- rysunek z wyobraźni (technika dowolna aczkolwiek ołówkiem za ch*** sie nie zdązy) 2 zadanie rysunek z elementami geometrii (takie tam 4 zadania w tym jedno za 60 pkt )
to tyle jesli chodzi o etap I - jak dobrze narysowalas (dobrze znaczy od 30 pkt łącznie jesli trafi sie taki rok) to lecisz do drugiego etapu i tam masz tescik z wiedzy ogolnej Very Happy i zadanie projektowe z ktorego najlepsi mieli 10 pktow bodajze Smile (a przynajmniej moj kolega ktory sie dostal na dzienne)
dharmofska

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 pkt na 100 wiadomo Very Happy kazde zadanie ma max. 100 pktow łacznie mozna uzyska 400 z tym ze przyjmuje od 210 bodajze (w tym roku tak bylo) a na wieczorowe od 180 +/- ludzie ktorzy sie wykruszaja
-MjS-

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia co innego...
Jak tam sprawdzają prace? Smile
dobra zakładamy ze jest te 20 osob na miejsce i 150 miejsc to nam daje 3000 i jeden dzien na sprawdzenie?

A może robia to po "krakowsku"
długi korytarz....
biorą góre prac... robią takie piźźźźźźźźźźźź.... to sobie jedzie po korytarzu i sie samo rozkłada:) i w ogole to mamy szczescie jak nasza praca wyladuje stroną po której coś narysowaliśmy Smile
potem sobie ktoś po tym idzie i wybiera co lepsze a reszta dośtaje losowo ocenkę oscylującą miedzy 0-3.5 Smile

<---- zartuje oczywiście, nie wiem jak wyglada sprawdzanie. alepogłoski różne chodza Smile

Pozdrawiam
dharmofska

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym roku bylo ca. 1100 no moze z drobnym haczykiem jeszcze ale jakos tak , z czego polowa nie umie rysowac wiec to nam daje 500 ( z tym nieszczesnym hakiem) prac do sprawdzenia i maja na to 1,5 dnia Wink
jann

PostWysłany: Pią Paź 28, 2005 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wierz mi!! tam sprawdzają tacy kolesie że im wystarczy minuta zeby ocenić czy rysun sie nadaje do czegokolwiek:))..dla porównania ocena projektu konkursowego trwa 5min czasami:))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Marcin :)

PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 11:17 am    Temat postu: Egzaminy na Polibude Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem studentem IIroku na studiach dziennych.
Opiszę Ci po krótce o co tutaj biega:
Są dwie częśći egzaminu oddalone od siebie o tydzień.
Pierwsza część rysunkowa to dwa rysunki formatu 50/70
Pierwszy rysunek dostajesz opis np jakiejś sceny z książki i musisz to jak najciekawiej zilustrować. Postaw na ciekawą oryginalną technikę. Może być rysunek malowany akwarelą i piórkiem lub np kawą i cienkopisami
może być flamaster cienkopisy i różowa kretka jak to było w moim przypadku (dostałem 90 punktów na 100 możliwych)
Podobno oni sprawdzają te średnio 1000 prac tak że układają wszystkie na podłodze w takiej wielkiej sali wystawowej i sobie chodzą. Te prace które ich zaciekawią wśród całej masy innych przechodzą dalej i dostają od 70 do 98 punktów (100 jeszcze chyba nikt nie dostał) Dlatego ważne jest żeby twoja praca wyróżniała się spośród innych. Częsty błąd jaki ludzie popełniają to stawiają tylko na klasyczną pracę ołówkiem co już na starcie daje marne szanse się wybić bo wystarczy że obok twojej pracy znajdzie się moja w technice mokrej kolorowa z ostrymi kontrastami na pierwszym planie i twojego rysunku już nikt nie zauważy...
Naucz się rysować tak zwane stemple czyli miej opanowanych kilku fajnych ludzi kilka samochodów jakieś detale architektoniczne jakąś zieleń maszyny jak koparka spychacz karetę z końmi tłum ludzi na drugi plan śmigłowiec lądujący na trawie... te rzeczy zawsze wstawisz w rysunek bez względu na temat!! Przyda się też obczaić rynek jakiegoś starego miasta do narysowania -w każdym mieście są takie budowle i nawet jak główny temat będziesz miał inny to w tle zawsze możesz walnąć kamienice z wieżą ratusza...
Drugi temat to ściśle geometrzyczny Tutaj wyrzucasz akwarele i flamastry
i bierzesz ołówek lub lepiej kretki w dwuch kolorach i konstrułujesz dokładnie to co oni każą.. Jak mówią cztery sześciany stojące na sobie to musisz to narysować w sposób najbardziej profesjonalny z przekrojami tych sześcianów z osiami i patrząc z ciekawego punktu widzenia o ile oni już nie narzucą kadru w jakim musi to być narysowane.
Te dwa rysunki 1.5h każdy często już decydują czy się dostałaś czy nie... W moim przypadku było tak że razem dostałem za nie 150 punktów na 200 co postawiło mnie od razu na I miejscu wśród tego 1000 osób i póżniej przyszedłem tylko dla jaj żeby się pokazać bo i tak miałem miejsce na dziennych zapewnione Smile
Drugi etap do którego przechodzi 300 osób to znowu dwie rzeczy: test z wiedzy o sztuce i architekturze także znajdą się zadania z geometrii wykreślnej trwa chyba godzinę a może 1.5 nie pamiętam
oraz najdziwniejsze zadanie trwa 1.5h na którym musisz przedstawić podane w temacie zagadnienie w formie modelu przestrzennego. Ostatnie dwa lata to było: "Muzyka w architekturze" oraz "dwie nogi i równowaga" tu kto zrobił wagę dostał 1 lub 0 punktów bo w tym zadaniu liczy się po prostu abstrakcja czyli coś czego nie wytłumaczy Ci nikt Smile Ale nie rób pogniecionych rzeżb z papieru lepiej wytnij dwadzieścia kwadracików i ustaw je w jakimś porządku co będzie wskazywać na sedno tematu..
to tyle odemnie rozpisałem się trochę ale mam nadzieję że coś ci się przejaśniło Smile Dzięki pozdrawiam
JaspinQ

PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Test ponoć w ogóle nie tyczył się architektury, tylko kosmosu...

A łamigłówką, czy też zadaniem na wyobraźnie było zrobienie czgoś tam ze szpilek i gąbki... "

Architekt musi wiedziec wszystko :> To raz, a co do łamiglowki: jest ona po to, aby sprawdzic czy kandydat ma wyobraznie przestrzenna, bez ktorej, przykro mi bardzo, nie ma sie czego szukac w architekturze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
yvooś

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 7:56 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ze tak powiem, ja również w tym roku zdawałam... uczeszczałam przez rok na kurs rysunku, ale ze wtym roku zdawalam mature, i nigdy nicn ie wiadomo jak to nowo wprowadzone badziewie wyglada, to musialam, poswiecic swoj czas nauce, zeby ZDAĆ chociazby... Confused tym samym rysunek miałam tylko na kursie, co oznacza dla kandydata na PW stanowczo ZA MAŁO.
na kursie nauczyli mnie sporo, i faktycznie było wszystko to o czym opisywał kolega z II roku PW :] naczyć się stempli :] to podstawa
znając realia, wcale nie stresowałam się egzaminem bo i tak wiedzialam, ze nie wiele umiem, a moje umiejetnosci nei dochodza nawet do piet kolegom z kursu chociazby.
i fakt faktem, trzeba stawiac na oryginalność przedewszystkim. no i najwazniesze jest aby rysowac rysować i jeszcze raz rysowac :]

oczywiscie nie dostalam sie na politechnike, i jak sporo takich'nieudacznikow' poszlam na prywatna uczelnie :] Wink oczywiscie nie dam za wygrana iw tym roku sprobuje raz jeszcze :] chociaż nie wiem czy moze nie sprobuje w innym mieście...
Powrót do góry
Edyp

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja

na warszawaska architekture nie jest latwo sie dostac Smile Ktos kto widzial ulice koszykowa i okoliczne w dniu egzaminu, wie o co chodzi heh - ponad 1000 chetnych, 50 miejsc na dziennych, 100 zy 150 na wieczorowych. No ale takie zycie.

przed egzaminem KONIECZNE jest porzadne przygotowanie z rysunku i teorii (historia sztuki, testy, lamiglowki matematyczno-logiczne niekoniecznie zwiazane z architektura)... ostatnio na egzaminie bylo wykonanie makiety.

Slyszalem za na prawde dobrym kursem przygotowujacym w Warszawie do tych egzaminow (zreszta do kazdych egzaminow na architektore) jest kurs rysunku MuzaWena http://www.kursrysunku.pl - ich uczniowie studiuja rozsiani po chyba wszystkich wydzialach architektury w polsce. Moze warto sprobowac?

pozdrawiam!
Powrót do góry
dharmofska

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ciezko stwierdzic czy to dobry kurs...osobiscie nie mam zadnej wiedzy na ten temat , moim zdaniem dwie najlepsze szkoly to www.labirynt.pl i www.domin.pl i nawet nie wiem czy domin nie jest lepsiejszy chociaz to i tak kwestia samego kursanta bo jak wiadomo bez ciezkiej pracy to nawet zajebiisty nauczyciel nie pomoze tylko czeste rysowanie moze nas uratowac Razz
paula

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanie jakie trzeba zdawac przedmioty na maturze, zeby sie dostac na architekture. jestem dopiero w 1 klasie liceum ale juz zaczynam sie interesowac bo mi bardzo zalezy na tym. a no i mile widziane jakies porady i wskazowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury Warszawa - www.warszawa.w-a.pl Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: