This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gdze studjować i dlaczego?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolw

PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 2:01 pm    Temat postu: gdze studjować i dlaczego? Odpowiedz z cytatem

jestem uczniem klasy maturalnej i od wielu lat zajmuje sie rysunkie pod okiem architektów i plastyków.
prosiłbym wszystkie osoby które mogły by mi przedstawic jakieś wady i zalety konkretnych uczelni, o pomoc w dokonaniu wyboru.
jak na razie zamierzam zdawać do warszawy poniewarz wykładają tam osoby które pracuja zawodowo i są autorytatami w tej dziedzinie ( Budzyński, kuryłowicz, kucza kuczyński...) słyszłem ze w gliwicach nie ma za wielu wykładowców którzy maja jakis kontakt z projektowa praktyką.

czy moglibyscie mi pomóc w wyrobieniu sobie zdania na ten temat.
dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
TomeG

PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziom... Very Happy Gdybym ja był na Twoim miejscu, czyli po prostu siedział w rysunku już od kilku lat (no i chyba tym samym reprezentował jakże zajebisty poziom... ), to zdecydowanie wybrałbym Warszawkę... Nie ma się co oszukiwac - jak dla mnie liczą sie tylko dwie uczelnie Kraków i Wawa. Może to troszke dziwne ale z Krak wybieram tylko dlatego ze sam jestem z tego miasta, i to że nie jest problemem tam studiować a jest najbardziej że tak powiem - artystycznie pod względem żywotu... Jednakze sama uczelnia PK - a raczej wydział - WA nie może się posczycić wysoką klasą nauczania... Tak w kazdym arzie słyszałem z wielu powaznych źródeł... Pomimo tego, i tak nie jestem zrażony i marze żeby być na PK...

A Warszwa - sama liczba chyba 30 ludków na miejsce mówi za siebie... Tam przechodzą odsiew ludkowie którzy albo już są "architektami" albo zajebistymi rysownikami... + do tego jeszcze jakieś testy... Zabawy z gąbkami, szpilami i tekturkami - brrr.... Jednak tutaj to jest włąsnie Warszafka, zatem wszelkie złote larwy wpełzły właśnie tutaj...

Tak czy inaczej po kazdej uczelni bedziesz miał własciwy papier, a to czy sie nim będziesz mógł pochlastać czy zrobic coś zupelnie innego - zależeć bedzie tylko od Ciebie...

Dozo na egzamie - bo pewno skorumpowany krak wybrałes... Very Happy
Mam nadzieje ze pomogłem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolw

PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ty jak długo się juz uczysz? wiem ze egzamin w warszawie jest dość "specyficzny" ale wydaje mi sie ze jst do przejscia jezeli tylko dalej będe pracował w tym tepie bo ostatnio powarznie przyspieszyłem. a jezeli chozi o modele to jest juz drugi etap egzaminu wiec ten po pierwszym odsieiw i wtedy nie ma juz 1080 osób tylko duzo duzo mniej. nie boje sie egzaminu pod wzgledem warsztatu rusunkowego mam nadzeje ze wyczymam psychicznie tłum i zamieszanie a wtedy wszystko powinno byc ok. no trzeba się wyluzować. a jezeli o te modele chodzi to za rysunek ilustrujacy dostaje sie tyle samo punktów co za sam model wiec w 1,5h jednego i drugiego nawet profesjonalisa by nie zrobił...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
TomeG

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Presja na egzaminie - nie słyszaaaaałem w życiu żeby kiedykolwiek ktoś się za bardzo podniecał i przez to miał trudnosci na egzamie z rysunku... Jeśli się potrai rysowac, to się tego nie spartoli. Spartolić może tylko komisja oceniająca, która często to robi... z resztą... Very Happy

Ja rysuje od najmłodszych lat, a architektonicznego rysunku ucze się już drugi roque... I wcale nie uważam żebym był jakiś zajebisty... a szkoda...

Jak masz jakiś rysunek, to mógłbym co nieco wyrazić swojej opinii czy aby napewno nie masz sie czego bac na egzamie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Vasari

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa i Karaków tylko sie liczą ?

Nie no - Wrocek jest co najmniej ex equo z Krakiem jeśli nie lepszy ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolw

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jasne mam jakies rysunki do pokazania, i chetnie zobaczylbym Twoje (ale troche niepokoi mnie to, ze mimo tego ze nie jestes studentem chceszz juz wyrazac arbitralne opinie) Bylem na konsultacjach rys. w kilku szkolach warszawskich i u kilku gosci ktorzy ucza rys. w Gliwicach.. Jesli interesuje Cie taka wymiana przeslij kilka prac na moj adres: wawrzyniak@vp.pl

Gdzie sie uczyles przez te 2 lata?
Nad czym teraz pracujesz?

P.S. Wydaje mi sie ze jezeli nie istnieje zaden ranking Wydzialow Architektury (a rankingiem politechnik nie mozna sie kierowac) to ciezko w jakikolwiek sposob oceniac ktora uczelnia jest lepsza a ktora gorsza. Ale w Warszawie napewno odpoczatku do konca bedzie najwiekszy wyscig i najwieksze mozliwosci.
Powrót do góry
TomeG

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolw napisał:
no jasne mam jakies rysunki do pokazania, i chetnie zobaczylbym Twoje (ale troche niepokoi mnie to, ze mimo tego ze nie jestes studentem chceszz juz wyrazac arbitralne opinie).

Hehe... ale bardzi bym chciał być studentem WA... Razz A tak na serio, to proszą ja CIebie, niestety wiedza wielu studentów i ich obycie w rysunkach jest napewno o wiele bardziej mizerna niż biednego rekrutanta/tki który narysował/a 1500 rysunków i również rysunki te konsultował...Chociaż to prawda oczywista, to i tak uważam że warto wysłuchać każdej opini... Prace wysłałem Laughing

Gdzie się uczyłem? Koletek w Krakowie, hardy kurs! Razz

Czym sie zajmuję? - obecnie wącham swój lewy palec wskazujący, i zastanawiam się dlaczego pachnie jakimś spalonym plastikiem pomieszanym z benzyną... Confused
A tak pozatym to uczę się w policealnym studium zawodowym na technika architekta... <-- jedyna zadowalająca mnie opcja, jaką miałem do wyboru po egzamie... Super sprawa zresztą...

Vasari - Wrocek dobra rzecz. Zwłaszcza ze komisjanci są sprawiedliwi... Tak samo Gliwice -
Nie da się jednak ukryć że NAJGORSZY jest nowo przybyły Lublin... Very Happy Twisted Evil Twisted Evil

Pozdro!!! (i dla Lubliniaków także... Smile)
Powrót do góry
karolw

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli rozumiem ze po liceum zdawałes na wa w krakowie ale sie nie dostales dlatego przez ten rok robisz technika architekta i probujesz znowu sie dostac..
jam mam zdjecia moich reysunków z przed wakacji (bo wysyłałem je do roznych szkułek na konsultacje) jezeli chcesz zobaczyc plenery wakacyjne i tysunki z tego roku szkolnego to musze im zrobic zdjecia
Powrót do góry
TomeG

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste że chcę te te rysuneczki od Ciebie ziom...

A Ty dostałeś te ode mnie? <-- no to wiesz jakiego mam maila... Razz
Powrót do góry
karolw

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyslalem moje ale cos dlugo wysylał bo meil mam 3mb wiec nie wiem czy do ciebie doszło jak nie to wysle jeszcze raz
Powrót do góry
TomeG

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja żem nic nie dostał na chwilę obecną... Confused
Powrót do góry
ralf

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 11:12 pm    Temat postu: Re: gdze studjować i dlaczego? Odpowiedz z cytatem

karolw napisał:
łyszłem ze w gliwicach nie ma za wielu wykładowców którzy maja jakis kontakt z projektowa praktyką.

Duda, Zubel czy chociażby Zagała z modnej ostatnio Medusagroup do tego kupa innych naprawde dobrych architektów. Są też marudne stare pryki ale to wszędzie sie tacy zdarzają Smile pozdrawiam zagubionego maturzyste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolw

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie duda i zubel w starciu z tymi kolesiami z wa- wy to nie wychodza najlepiej.
Powrót do góry
homik

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duda i zubel swiezo po studaich w amsterdamie w berlage institute byli niezli. ostatni cos ich nie widac:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
skulinski

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema. doszedl wam nowy uzytkownik. drugi koniec polski.. politechnika szczecin ;] macie jakies opinie na temat tej uczelni? jestem na pierwszym roku. jest niezle. jak wypada ta uczelnia wg was? slyszeliscie jakies opinie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: