This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura a architektura wnętrz- różnice

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Deborah

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 9:14 pm    Temat postu: Architektura a architektura wnętrz- różnice Odpowiedz z cytatem

Witam! Smile

Stoję przed wyborem powyżej wymienionych kier. studiów i tutaj pojawiają się wątpliwości....Od bardzo dawna interesowałam się arch. wnętrz, jednak od kilku dni nurtują mnie sprawy z uprawnieniami. Wiadomo, że po ukończeniu studiów w sumie nie mamy nic oprócz papierka.
Decyzję o wyborze muszę podjąć do piątku. Mam kilka pytań.

Czy to prawda, że architekci wnętrz nie muszę mieć żadnych uprawnień?? Nie trzeba odbywać 3-letnich praktyk tak jak w przypadku architektury ?

Na mojej uczelni mam także wybór specjalnośći projektowanie wnętrz na kierunku AiU jednak narazie planuję zrobić tylko inżynierskie czas pokaże czy zechcę robić mgr. i tu pojawia się problem, bo po ukończeniu inż. raczej nie będe miała jeszcze tej specjalności??

Ostatnie pytanie

Jeśli ukończyłabym arch. wnętrz to czy mogłabym zapisać się do Okręgowej Izby Inżynierów i zdobyć uprawnienia w kierunku projektowania domów i innych budynków? Czy jednak musiałabym najpierw ukończyć kierunek architektura.

A i jeszcze jedno, czy te kierunki bardzo różnią się jeśli chodzi o przedmioty na studiach? Wiem tylko, że na architekturze jest o wiele więcej matematyki.

Trudno mi jest podjąć decyzję, bo nie chcę popełnić życiowej gafy a wiem, że nasze ustawy są strasznie zamotane.
Mam nadzieje, ze ktoś udzieli mi informacji

Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
herilda

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze-taki temat juz gdzies byl-poszukaj

Czy to prawda, że architekci wnętrz nie muszę mieć żadnych uprawnień?? Nie trzeba odbywać 3-letnich praktyk tak jak w przypadku architektury ?
prawda

Na mojej uczelni mam także wybór specjalnośći projektowanie wnętrz na kierunku AiU jednak narazie planuję zrobić tylko inżynierskie czas pokaże czy zechcę robić mgr. i tu pojawia się problem, bo po ukończeniu inż. raczej nie będe miała jeszcze tej specjalności??
nie wiem, zapewne mowisz o politechnice bialostockiej-odpowiedzi na to pytanie szukaj w dziekanacie uczelni...

Jeśli ukończyłabym arch. wnętrz to czy mogłabym zapisać się do Okręgowej Izby Inżynierów i zdobyć uprawnienia w kierunku projektowania domów i innych budynków? Czy jednak musiałabym najpierw ukończyć kierunek architektura.
raczej musialabys skonczyc aiu...

A i jeszcze jedno, czy te kierunki bardzo różnią się jeśli chodzi o przedmioty na studiach? Wiem tylko, że na architekturze jest o wiele więcej matematyki.
nie matematyki a przedmiotow technicznych, wiekszy nacisk na budownictwo itp

polecam raczej aiu bo po aiu mozesz projektowac wnetrza a po wnetrzach...mozesz duzo mniej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
atyp1

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:09 pm    Temat postu: zostan architektem Odpowiedz z cytatem

bedziesz mogl przeciez robic wnetrza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwona Gołąb

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
pisii35

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wbrew pozorom różnice są, ale myślę, że oba kierunki mają ten sam fundament wiedzy Smile
Powrót do góry
zooom design

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.zooomdesign.pl
cici

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele się nie różnią to jest ciężki kierunek i potem praca z tym związana, ale ważne, aby robić to co się lubi dzięki temu wszystko pójdzie dobrze i z sukcesami Smile

http://innoarchitektura.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: