This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kawa - fundament pracy architekta...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazek K

PostWysłany: Sro Lis 19, 2003 9:37 am    Temat postu: Kawa - fundament pracy architekta... Odpowiedz z cytatem

Kawa – fundament pracy architekta...

Tak sobie siedzę z ArchiKrawatem w pięknej Bawarii i zamiast raczyć się urokami tego sławnego monachijskiego browaru Paulaner – zajmujemy się ostatkami pracy nad diplomarbeit. A jak wiadomo im bliżej końca tym więcej pracy, niedomówień,czyli koniecznych poprawek i tym podobnych sprawunków...

Przechodząc do sedna sprawy – siedzę na tym sporo czasu, niedługo osiągniemy zabójczy dla organizmu tryb ‘over 120h weekly’, i moim przyjacielem jest ... KAWA. To nie oznacza, że jest to mój nowy przyjaciel. Znamy się od dawien dawna. No, ale teraz jest mi wyjątkowo bliska Wink)))

A jak jest u Was? Czekam na wpisy wszystkich archikolegów i koleżanek, którzy także nierzadko romansują z dobrą kawką po nocach... Wink))
Może pojawi się wpisik kogoś ze starszego pokolenia – jakieś pomocne kwestie – może, żebyśmy nie pili tyle kawy, bo nam wątróbka padnie, czy coś takiego. No, ale jak by to było bez dobrej kawki macciato z dobrego ciśnieniowego, kawa Kenia Superior II i tak można bez końca.

Pozdrawiam KK

PS. A pije ktoś zbożową?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daniello

PostWysłany: Sro Lis 19, 2003 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawy na codzień nie pijam. Nie zaczynam dnia filiżanką czarnej kawki

w kryzysowych sytuacjach ratujęsiePluszem Activ lub jakimiś izotonikami typu RedBól
Kawa to ostateczność stosowana jakoś koło 48godziny bez snu. Na szczęście nieczesto się to zdarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
CrazyBaby

PostWysłany: Sro Lis 19, 2003 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

And the winer is...Kapuczino Smile
Ewentualnie kawa z mlekiem (no dobra mleko z kawa Smile ) , ale co ja tam wiem ...o kawie Smile Ledwo co zaczelam pic i to raczej dla przyjemnosci bo paradoksalnie kawa mnie usypia Smile
Powrót do góry
Moncia

PostWysłany: Sro Lis 19, 2003 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kraju w ktorym dzien trwa 2 godziny, gdzie slonce juz nie swieci, kawa jest koniecznoscia. Kiedy za oknem robi sie ciemno ok 16.00, oczy same sie zamykaja. Poza tym tutejszy klimat jest dziwny. Budzisz sie zmeczony i chcesz dalej spac. Nie mam tej sily ktora w Krakowie pozwala pracowac mi cala noc. Dlatego tez kawa z rana to juz tradycja.
Prezes

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa we wszelkich postaciach.Zbozowa(pycha!)rano,cappucino na lunch,mocne espresso przed wyjsciem..cafe latte przy gazecie..zwykla biala przy kompie...frappa w lecie...
i kofeina we wszelkich innych postaciach..przewaznie herbata kofeinowa z guaranda(ma wiecej kofeiny niz kawa!)..
ostatecznie tabletki dla kierowcow marki glukoff.sklad:glukoza 880mg kwas askorbinowy 100mg KOFEINA 20 mg.1 tabletka=1gram...
w zyciu mialem tylko 2 razy ostry stan przedawkowania kofeiny....i juz wiecej nie bede...wrazenia nie do opisania...
moze ktos sie chce podzielic podobnymi przezyciami? Wink
kolosek

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam kiedy dokładnie to nastąpiło, tę pierwszą podsunęła mi chyba moja Mama, pamiętam dokładnie, była taka gorąca i słodka, dziś już takie słodkie mnie nie pociągają...
Z początku sporadycznie, raz, dwa razy w tygodniu, potem 3 tygodnie abstynencji, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że szpony nałogu zamkneły się na mnie i nie puszczą tak łatwo.
... nasiliło się to w czwartej klasie LO, wiecie - matura, stresy... zamiast spać wolałem ją - małą czarną, była na każde zawołanie, dwie minuty przygotowań i juz była gorąca, wręcz parzyła. Wtedy też rozsmakowałem się w czarnej, białe miały łagodniejszy smak, były słabsze, lecz czarne, te naprawde czarne były jak balsam dla mojej duszy. Tak - gorąca i czarna i ten smak, zapach.
Potem były studia, pamiętam pierwsze dwa lata, te wspaniałe szalone dwa lata, zdarzało się, że codziennie konsumowałem dwie, trzy. Ciągle chodził za mną ten zapach i ten magiczny czarny kolor, który wciągał mnie jeszcze głębiej.

...Na trzecim roku przegiąłem Exclamation , liczyło się tylko to żeby jakaś była pod ręką, czasem brałem się za kolejną nie kończąc jeszcze poprzedniej, wstyd się przyznać ale próbowałem nawet te tanie z Warszawskiej, choć były one tylko marną imitacją mojej miłości, czasami znajdywałem u siebie w pokoju dwie, trzy nieskończone, zimne, pozostawione samym sobie - nikt poza mną ich już nie chciał Rolling Eyes ... nie spałem prawie wogóle, liczyła się tylko ona - czarna (już nie mała)... no i jeszcze zawsze papieros po wszystkim, czasem w trakcie.

...Odkąd jestem na urlopie ustabilizowałem się, nigdy dwie na raz, zazwyczaj jedna rano i druga w porze podwieczorka - ot tak "na deser".
Zdarza mi się nie spojrzeć na żadną przez dzień lub dwa, może to sprawa temperamentu... nie wiem, ale staram się kontrolować. Choć rzadko jej odmawiam.

KOCHAM KAWĘ

pozdrowionka, kolosek Wink
Kiender

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe na mnie kawa NIE DZIAŁA - a przy najmniej nie tak jak powinna. Confused Szczerze mówiąc nawet niespecjalnie za nią przepadam. Chociaż ostatnio odkryłem na nowo smak kawy zbożowej ( legendarna Inka w nowym wydaniu )
Natomiast jako dopalacze łykam wszelkie Red Bulle oraz czasem Pluiszz Activ
FaberKos

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POSTAWMY KAWIE POMNIK,grote,monument,grobowiec...cokolwiek.
MOZE PORTAL ZROBI KONKURS NA POMNIK KAWY.HMM.(sponsorzy chyba wiadomo jacy)
KOLOSKU ,CIEKAWE JAKI ROZMIAR W TWOIM WYDANIU MIALBY TAKI HOŁD ZŁOZONY KAWIE? Smile Smile Smile Cool Cool Cool

POZDRAWIAM DELEKTUJAC SIE DUZĄ CZARNĄ
krzysztofaber
Dżoana

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolosku, powalily mnie Twoje Kawowe Historie... Smile i sprowadzenie kawy do postaci guru... Ty naprawde jestes z tym napojem goracym silnie emocjonalnie zwiazany... Twisted Evil

Bez kawy nie funkcjonuje...Zawsze rankiem musi byc!! Obowiazkowo!! W razie gdybym zaspala, jest mozliwosc uratowania sie kawa z expo (fuj!!!), ale z braku laku...lepszy rydz niz nic

Drugiej zazwyczaj nie pije, bo potem .hmm..robie sie nadzwyczaj zywa Smile a twedy cierpie na insomnie... hmmm....

chyba ze o to wlasnie chodzi, to czasem nawet 4 leca, ale zawsze biale...moze czarna ma ten aromat i ten cudowny smak (bo biala tego nie posiada...wrecz jedzie mlekiem Smile Smile Smile ale...jednak wlewajac w siebie takie ilosci wole zaoszczedzic swoj zoladek...Smile Moje kochane wspollokatorki tez sa milosniczkami....a jedna szczegolnie upodobala sobie wlasnie czarna...lubie wychodzic rano z pokoju na korytarz i czuc w powietrzu unoszacy sie zapach...mmmm..miodzio...
czasami dorzucam apap i wtedy juz na bank nie spie ... nie Katia?? Razz Wink

ehh...kawa rzadzi!!!!!!
bez niej swiat bylby niczym Smile

pozdrawiam , ins
Powrót do góry
Katia

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak kawka z proszkami to tylko u Insomni ale wtedy to już trzeba na noc zostać w gościach Winka jak dobrze pójdzie to zglodnialemu umyslowi Asia rano jajecznicę zrobi Wink

Kawa z expo - smakowała mi tylko wtedy kiedy podchodzilam do Pani i mamrotałam czarną w szklance.....jest okropna i picie w okropnej szklance sprawialo ze mi smakuje..... Confused ale bzdury... Wink

bez kawy nie moge zyć - i nie chodzi tu o egzystencje ile o przyzwyczajenie - dziennie wypijam kilka jej kubkow ....
i to jest straszne - zdarza sie ze wsrod kubkow na biurku ginie mi kalwiatura -

pzdr.

kawopijna Kat.
Dżoana

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katia napisał:
a jak dobrze pójdzie to zglodnialemu umyslowi Asia rano jajecznicę zrobi Wink

Kaaatiiaaa..na litosc boska...BO NIC INNEGO NIE MIALAM W LODOWCE OPROCZ JAJEK Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
(jak na prawdziwego studenta przystalo)

Razz
Powrót do góry
Prezes

PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaaatiiaaa..na litosc boska...BO NIC INNEGO NIE MIALAM W LODOWCE OPROCZ JAJEK Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
(jak na prawdziwego studenta przystalo)

niektorzy lodowki nie maja...bo zywia sie jeno pozywnym powietrzem nowohuckim,rosa i promieniami slonca Wink
CrazyBaby

PostWysłany: Pią Lis 21, 2003 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...Prezesie a jak dlugo już żyjesz, bo może i ja się na taką dietę przestawię??Bo jak narazie to u mnie w internacie rzadzi bigos z dzemem
Powrót do góry
Kazek K

PostWysłany: Pon Lis 24, 2003 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tu wlasnie w pieknej Bawarii, sloneczko i tak dalej... pieknie jest... i drukujemy dyplom. A do tego momentu dzialal na wyoskich obrotach ekspres wysokocisnieniowy, ktory zabralem z Krakowa. Hehe... kawy bylo bardzo duzo. Tak jakosc kolo 8.00, 13.00, 16.00, 19.00, 24.00 i czasem tak kolo 4.00 (wersja bonusowa). Nie no tak na prawde to planowalem ostatnia noc pospac od polnocy, ale sie nie udalo.
Mowie Wam jaka mielismy jazde! Do 5.50 skladanie 15 plansz w PH i potem nagranie 14 CD do druku. Spalem 1,5 z jednoczesnym nagrywaniem CD. Czyli start nagrywania, kimanie na fotelu (a raczej zgonik po tygodniu 18h na dobe i weeekendzie prawie bez spania) z komorka w rece i wlaczonym budzikiem. Budzik dzwonil co 12 minut, budzilem sie i zmienialem CD w nagrywarce. Co ciekawe nie pamietam momentu od 4 plytki, a o 7.40 rano 8 Cd bylo nagrane.

Tak czy siak dyplomos sie drukuje. We srode prezentacja. Jada goscie z Polski, beda tez goscie z Niemiec, promotorzy ze Stuttgart oraz Schweinfurt, nasz ekspert konstrukcji i w ogole bedzie milo, a potem impreza!

Jak macie czas to zapraszamy:
SRODA 9.00 rano, hala PAUSEHALLE
FACHHOCHSCHULE COBURG UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES
FRIEDRICH-STREIB-STR 2, 96450 COBURG, NIEMCY

Miejscowka jest jak cos, a zeby nie bylo to jest juz u nas zapowiedziana mocna ekipa z Krk na weekend. Oj bedzie sie dzialo... bedzie.

Relacja w grudniu.
Dodam, iz posiadamy ponad 200 malych filmow z ktorych zrobimy jeden film 1h z naszego wyjazdu - bez cenzury. Projekcja na private party. Day jeszcze znac.

Pzdr Kazek K
Powrót do góry
aroganckaLALUNIA

PostWysłany: Pią Gru 05, 2003 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazek K napisał:
Dodam, iz posiadamy ponad 200 malych filmow z ktorych zrobimy jeden film 1h z naszego wyjazdu - bez cenzury. Projekcja na private party.

Na bardzo prywatnym Exclamation Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: