This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy jeszcze jest sens???
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas D.

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2003 12:22 am    Temat postu: Czy jeszcze jest sens??? Odpowiedz z cytatem

Very Happy Witam wszystkich!!!!
Mam taki maly problem, a mianowicie......
Juz 2 razy zdawalem egzamin na Archi. na Warszawskiej Politechnice!!!
I nic!! Za pierwszym razem bylem zielony i poszlo tak ze szkoda gadac. Za 2 razem bylem juz po 1,5-ra rocznych kursach rysunku ( u arch.Michała Suffczyńskiego ) i znowu zabraklo mi troche punktow, chociaz bez klopotow przeszedlem 1 etap!!!!
I teraz sam juz nie wiem co mam zrobic, czy jeszcze warto probowac????
Bardzo bym chcial zostac architektem tylko boje sie ze to plonne mazenia....
Poradzcie mi cos drodzy koledzy i kolezanki......warto jeszce walczyc...??
Jak poskanuje jakies moje rysunki to zamieszcze zebyscie ewentualnie mogli mnie jakos ocenic.
Czekam na jakies odpowiedzi i zgory za nie dziekuje.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
CrazyBaby

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2003 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojejku Toś mnie teraz podłamał Sad Ja planuję zdawać w tym roku a kurs zaczynam (chyba bo biorąc pod uwage jego cene to zdecyduje sie dopiero w ten łikend Wink dopiero w pazdzierniku. Hm... i bądz tu człowieku optymistą Smile A z drugiej strony zawsze trzeba mieć nadzieję (ta brzmi to jak gadka totalnie zdesperowanego) Chociaż wiesz co ja uważam że do trzech razy sztuka więc może Ci sie uda?? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kolosek

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2003 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za 2 razem bylem juz po 1,5-ra rocznych kursach rysunku

Cytat:
Ojejku Toś mnie teraz podłamał Sad Ja planuję zdawać w tym roku a kurs zaczynam (chyba bo biorąc pod uwage jego cene to zdecyduje sie dopiero w ten łikend dopiero w pazdzierniku.

Cóż mogę poradzić, czas nie gra tu chyba roli ale zapał tak. Osobiście przez rok uczyłem się rysunku od znajomej artystki (po ASP) więc jakiejś maniery nabrałem, nazwijmy ją artystyczną. Jednakże pół roku przed zdawaniem egzaminu poszedłem na Podchorążych do szanowanej naszej katedry rysunku, malarstwa i rzeźby. Tam pani doktor Ż. powiedziala, że wykazuję umiejętności plastyczne nadające się co najwyżej na policealne technikum architektniczne (wszyscy wiedzą jaki poziom rysunku obowiązuje na egzaminie do takiego technikum). Kolejnymi jej słowami było: "Chłopcze, z takim rysunkiem napewno się nie dostaniesz!". Nie mniej jednak poradziła mi abym zapisał się na kurs organizowany przez WAPK. (było to w kwietniu - 2 miesiące przed egzaminem).

Że zawzięta bestia ze mnie, toteż zapisałem się na ww. kurs (zaczynał się 1,5 miesiąca przed egzaminem) - nosił on nazwę "INTENSYWNEGO" i rzeczywiście taki był - 6 dni w tygodniu po 3 godziny + raz na dwa tygodnie wykłady teorii z prof. Zinem i Kadłuczką.
To wszystko plus słowa pani doktor "że nie dostane się" sprawiły, że po części dzięki ciężkiej pracy, a po części na złość pani doktor dostałem się za pierwszym razem i to bez "pleców"

pozdrowionka, kolosek

PS. Życzę wytrwałości i uporu, a napewno się uda... no i jeszcze odrobinę szczęścia trzeba mieć Razz
aroganckaLALUNIA

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2003 12:53 pm    Temat postu: Re: Czy jeszcze jest sens??? Odpowiedz z cytatem

Lukas D. napisał:
Very Happy czy jeszcze warto probowac????
Bardzo bym chcial zostac architektem tylko boje sie ze to plonne mazenia....
Poradzcie mi cos drodzy koledzy i kolezanki......warto jeszce walczyc...??

Lukas,

jesli chcesz zostac architektem to nim zostaniesz-od marzen sie zaczyna a konczy na sukcesach. Nie nadzieja a pewnosc, wiara w siebie i jak Kolosek napisla ZAPAL pozwola Ci na spelnienie Twoich marzen.

Walcz Exclamation
KaśkaSZOŁ

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2003 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam takich co uczyli się 4 lata i dostawali za trzecim razem, więc chyba warto spróbować. Jednak faktycznie nie czas się liczy tylko intensywność. Ja nie dostałam się za pierwszym razem i potem chodziłam na lekcje do dwóch gości na raz, w tygodniu rysowałam 10-12 rysunków (do każdego inne tematy do oceny) no i udało się.
Powrót do góry
Lukas D.

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2003 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie odpowiedzi Very Happy
Mam jeszce pytanka 2, a mianowicie:
1. Jka mozna zamiescic na tym forum jakies obrazki (chetnie bym wam cos pokazal tylko nie wiem jak to wkleic!!!)
2. Czy ktos moze mi polecic jakies dobre sklepy w Wawie z artykulami plastycznymi typu: dobry papier, olowki, akwarele???
A i jeszce jedno
3. Polecci jakis dobry papier do szkicowania (najlepiej jakies bloki w malym formacie)??
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Kazek K

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2003 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas D. napisał:
1. Jka mozna zamiescic na tym forum jakies obrazki (chetnie bym wam cos pokazal tylko nie wiem jak to wkleic!!!)

Używasz komendy:

(img)http://www........./.....jpg(img)

Tylko w miejsce nawiasów zwykłych, które ja dałem daj nawiasy kwadratowe czyli [ oraz ]
W tym przykładzie musiałem dać zwykłe, bo jakbym dał kwadratowe to by się wyswietlił obrazek (tak jest sformatowene forum, że rozumie właśnie znaki [ oraz ].

No a pomiędzy znacznki img dajesz poprostu link do obrazka, który musi być gdzieś w Internecie. Nie link do dysku!
Nie dawaj obrazków szerszych niż 600 pikseli! I nie za duże w kb.

Pozdrawiam[/img]
Powrót do góry
kolosek

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2003 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas D. napisał:

2. Czy ktos moze mi polecic jakies dobre sklepy w Wawie z artykulami plastycznymi typu: dobry papier, olowki, akwarele???
A i jeszce jedno
3. Polecci jakis dobry papier do szkicowania (najlepiej jakies bloki w malym formacie)??
Pozdrawiam Wink

2. Weź pierwszą lepszą książkę telefoniczną albo Panorame Firm i poszukaj "Artykuły dla plastyków", albo idź w okolicę waszego warszawskiego WA i poszukaj dobrze - napewno przynajmniej jeden po sąsiedzku się znajduje, ponadto możesz też zapytać studentów WA. Ja konkretnych miejsc ci nie podam bo nigdy w Warszawie nie szukałem takiego sklepu i nie wiem gdzie są.

3. Ja osobiście (podobnie jak większość aspirujących na WA) szkicowałem zazwyczaj na Bristolach-BeDwójkach (50x70cm) i szczerze polecam ten format do ćwiczeń - trudno przestawić się z małego na duży format, a w drugą stronę to bez problemu. Nie polecam formatów mniejszych, lecz z oczywistych względów na wycieczki proponuję ci brać Bloki formatu A3 (chyba, że lubisz nieść deskę 50x70 Laughing )

A co do marki takich bloków do szkicowania to polecam "Bruynzeel" - stosunkowo niedrogie bloki o roznych formatach, ze sztywnym spodem, różne gramatury, faktury, kolory - ja osobiście używałem zwykłego A3 z białym papierem gładkim o gramaturze 120. Ponadto są jeszcze różnego raodzaju papiery do akwareli, węgla, piórka itp - pani w sklepie wszystko ci wyjaśni.

pozdrowionka, kolosek
Daniello

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2003 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może dodam jeszcze tyle, że na potrzeby egzaminu z rys. na wydział Architektury PK można niezależnie od talentu nauczyć się rysować w ciągu roku i posiąść umiejętności pozwalające dostać sie na nasz wydział. Wszystko zależy właśnie od zapału i wkładu pracy
oczywiście podczas egzaminu jest jeszcze kwestia stresu i tym podobnych, opanowanie których nie kazdemu przychodzi z łatwością.

Powodzonka. Daniello
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
TomeG

PostWysłany: Czw Paź 09, 2003 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniello napisał:

oczywiście podczas egzaminu jest jeszcze kwestia stresu i tym podobnych, opanowanie których nie kazdemu przychodzi z łatwością.

Na szczęscie, czasami stres działa pobudzająco pozytywnie... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kolosek

PostWysłany: Czw Paź 09, 2003 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniello napisał:
...

Powodzonka. Daniello

Stres? pierwsze slysze - jak dobrze pamietam to na egzamin wparowalem w krotkich wytartych spodniach, wyrozciaganej koszulce, w butach FILA, trzymajac w reku piórnik, redbulla, i dwie kasety do walkmana. ze sluchawkami na uszach, a w nich slodko z cicha pobrzmiewal MASHINEHEAD i METALLICA Garage inc.

(Aniu B. sory ze cie ten walkman na egzaminie do furii doprowadzal)

nie zazdroszcze kolegom ktorzy pojawili sie w ten upalny czerwcowy dzien w trzyczesciowym garniturze ;p (oni sie chyba stresowali)

pozdrowionka, wyluzowany kolosek
tommy

PostWysłany: Czw Paź 09, 2003 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda ja bylem w komletnie potarganych spodniach, kowbojkach z fryzura w stylu wczesny Bon Jovi i sie na mnie wszyscy gapili zamiast rysowac Wink
Katia

PostWysłany: Pią Paź 10, 2003 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bylam w kraciastych spodniach,adidasach i bialym t-shirt-cie /mama zasugerowala ze to egzamin i moze jednak cos bialego...Smile /
ludzie kolo mnie rozplywali sie z goraca w bialych koszulach...a moze ze stresu...
A egzamin bezstresowy - wpominam bardzo dobrze. Mozna sluchac muzyki, chodzic, rozmawiac....to nie matematyka.
Byly nerwy - jak zawsze - ale po wejsciu na sale wszystkie emocje opadly.

pozdrawiam

Kat

ps.Nigdy nie bylam na Podchorazych wiec brat ze mna pojechal w dniu egzaminu - zobaczylam tlum ludzi przed drzwiami i sie rozbeczalam, tomek na mnie nawrzeszcal, zwyzywal od bab i takich tam i poszedl, zostawiajac mnie w tym niewiele mniej zestresowanym tlumie...
( cudownie jest miec starszych braci zawsze TO cie wesprze... Laughing )
OwieczkA

PostWysłany: Pią Paź 10, 2003 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam tyle: nie wychodzi w wawie - sprobuj gdzie idziej.
Znam ludzi co robili prawdziwy maraton i w przeciagu tygodnia objechali pol Polski stawiajac sie w roznych miastach na examy na architekture;)
Ja nie dostalam sie do Gliwic, ale udalo sie do Wrocka i tam juz zostalam.
Zawsze jest mozliwosc przeniesienia sie, wiec po roku mozesz wrocic spowrotem do Warszawy, nooo tylko roznice programowe zostaja Wink
powodzenia

pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
pitekantrop

PostWysłany: Pią Paź 10, 2003 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja za pierwszym razem poszedlem w gajerku - i nie zdalem Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: