This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jakie biurko dla studentki archi. ? a deska?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Efkaa

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 9:52 am    Temat postu: jakie biurko dla studentki archi. ? a deska? Odpowiedz z cytatem

Hej, chcialam zapytac o sprawy takie jak w temacie - czyli jakie biurko powinna miec studentka architektury? chyba duze :> ale czy sa jakies takie hm, "specjalne" biurka? i czy idąc na architektoniczne studia trzeba sie wyposazyc w tzw deske kreslarska ?? jesli tak to w jaka i ile ona kosztuje, gdzie mozna ja nabyc ? nie jestem w tych sprawach zbyt obezbaba Confused wiec bardzo prosze o pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dai

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.wydzial-architektury.com/viewtopic.php?t=1827 odpowiedź tutaj
Powrót do góry
Efkaa

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki:) ale duze biurko tzn jakie:> 1m? a ta deska to moze byc taka jakby hm, plyta zwykla? ktorej uzywalam do tej pory do robienia rysunkow 50x70 Smile czy tez deska kreslarska wyglada jakos inaczej? Confused
Powrót do góry
Dai

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.nie wiem czego używałas do tej pory. osobiscie w domu mam deskę-płytę pilśniową i deskę-sklejkę.Obie 50x70, ale różnica między nimi spora.
2.ja mam 100x70 (deskę, ale nie kreślarską) większa rzadko mi jest kiedy potrzebna...
3.moja 'deska' jest wyciagana ze ściany, trzyma się na kątownikach. robienie projektu na desce trzymanej na kolanach jest hmmm... niewygodne na dłuższą metę.
4. w sprawie wyglądu deski kreślarskiej użyj www.google.pl dziewczyno!
Powrót do góry
kamilka

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.leniar.pl/oferta/of_prof_stol_kreslarski.htm stoły kreślarskie firmu leniar u producenta najtaniej i przysyłaą kurirem ja zamówiłam sobie to 3 z szafkami śliczne jest czekam az dojdzie
Powrót do góry
szczebiot

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
osobiscie w domu mam deskę-płytę pilśniową i deskę-sklejkę.Obie 50x70, ale różnica między nimi spora.

spora ale w czym tkwi ta różnica?
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dowiesz sie na materiałach budowlanych albo use google

co do desek jezu czy to zawsze w październiku tak jest??? tak na prawde da sie bez tego życ na poczatku ja np. nie mam stołu kreślarskiego i jakos sobie radze, a po co wam cos takeigo na dłuzsza mete skoro od drugiego roku bedziecie prawei wszystko [ poza makietami rzecz jasna] robic na kompie????
Powrót do góry
szczebiot

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja mówie o stołach kreślarskich? Chcę sobie "wystrugać" deskę 100/70 i chciałabym wiedzieć z czego najlepiej to zrobić Razz I to chyba oczywiste ze w październiku a właściwie to we wrześniu TAK JEST że sie kupuje materiały które będą potrzebne na studiach... nie wiem co w tym złego w końcu podobno kto pyta nie błądzi
Powrót do góry
Degas

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze powiedziawszy ja uważam ze deska kreslarska jest do niczego nie potrzebna...robilem projekty normalnie na biurku, a potem zaczelem kreslic na desce kreslarskiej u kumpeli...masakra, myslalem ze mi reka odpadnie...także wiec ja desce kreslarskiej mówie nie....przezytek, w dodatku jakis dziwny wynalazek....

co po niktórzy moga uznac ze herezje głosze Smile

Ja obeszłem sie bez dechy kreslarskiej, a do rysunku wystarczyła mi deska pilsniowa 50 na 70, i to by by ło na tyle....

biurko rzeczywiscie jest nieuniknione....moje ma 110 na 200, - to domowe bo krakowskie to chyba ze 70 na 120 Razz

Pozdro
Kaśka

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no nic złego zal zakladacie tu wielokrotnie te same tematy zamiast najpierw poszukac w googlach, poza tym ludzie na samym poczatku i tak wszystko wam powiedza, moje biurko domowe to stół o regulowanym kącie blatu 200x100 a w gdyni 120x 80 ael całkeim płaski do tego deska [ z płyty mdf 100 x70 i jedna 50 x70 ] i na prawde Degas ma racje stól kreslarki to nie jest koniecznosc, czasami sie przydaje, nie jest jakos wybitnie wygodny a juz na pewno nie jest niezbedny na pierwsze zajecia z budownictwa w pierwszym semestrze bo przez pierwszy miesiac pewnie nawet nie przekroczysz a3 a na rys arch to max 50x70

a tak na logike, najwpier utrzymaj sie na studiach [ czytaj zalicz pierwszy rok] bo po co inwestowac w cos co moze okazac sie niepotrzebne [na 3 sem zaczynasz komputerki i wszystko leci samo]
Powrót do góry
szczebiot

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno w kraku raczej sie nie wylatuje Very Happy tak słyszalam ;P
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno z gdańska tez [ tyle ze tylko podobno buhehhehe... Twisted Evil ]
jak juz przetrwasz pierwszy rok to cie raczej nie usuną
Powrót do góry
Dai

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="szczebiot"]
Cytat:
osobiscie w domu mam deskę-płytę pilśniową i deskę-sklejkę.Obie 50x70, ale różnica między nimi spora.

spora ale w czym tkwi ta różnica?[/quote]
Grubością i wagą. dla porównania weż sobie półkę (taką z regału) i deskę do krojenia (cieńką) o tych samych wymiarach.
Dla nóg jest to spora różnica (zwłaszcza po 4 godz.) a łazić z tym po mieście na plener absolutnie się nie da (z płytą pilśniową).
Powrót do góry
Kaśka

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja polecam na taka deskę doraźną płytę mdf niedroga okolo 7-10 zł i są różne grubości wiec spokojnie w takim obi czy tym podobnym ci przytna na dowolny wymiar a nie deformuje sie tak jak sklejka [pod wpływem wilgoci]
Powrót do góry
n_itka

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a przy rysowaniu na takiej zwyklej desce uzywacie normalnych linijek, ekirek etc czy macie przykladnice? jak tak to jaka?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: