This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

budownictwo vs architektura

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pomihotam

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 7:14 pm    Temat postu: budownictwo vs architektura Odpowiedz z cytatem

ostatnio spotkałem się z poglądem " architekt - za mało homo, by być kreatorem mody; za mało hetero by być inżynierem"

w każdym razie - co myślicie, czy z racji, że nie ma studiów architektonicznych zaocznych ( w moim regionie, a w ogóle należą do rzadkości), a na takie tylko mogę sobie pozwolić - warto iść na budownictwo?

jaką ścieżkę przyjąć, by jednak skończyć tą architekturę? poza wygraną w lotto i studiami dziennymi, bo próbuję, ale nie udaje mi się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
herilda

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, kolega z mych rodzinnych stron Razz
odpowiedź trochę późno ale może się jeszcze komuś przyda.

Idź na budownictwo, zobacz z czym to się je, a jeżeli okaże się że Ci to nie odpowiada to gdzieś kiedyś słyszałam o zaocznej architekturze...
Poza tym sporo osób utrzymuje się samych, a są na studiach dziennych, np jeżdżą na wakacje pracować za granicę i żyją za tą kasę przez rok akademicki... wszystko się da, tylko trzeba mieć sporo samozaparcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pisii35

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że przy odrobinie organizacji i samozaparcia wszystko da się pogodzić. I dzienną architekturę i pracę (nie tylko w wakacje!). Dla chcącego nic trudnego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atyp1

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po budownictwie bedziesz budowlancem, a po architekturze, bedziesz projektantem a jesli lubisz to budowlancem.
Jesli bardziej kreci Cie praca koncepcyjna i kierowanie projektem to idz na architekture, jesli wolisz przeliczac konstrukcje lub budowac mosty (bo do tego sie to sprowadza) i wspolpracowac z architektem to studiuj budownictwo.
Architekt to tak jak prawnik albo lekarz zawod wszechstronny o nieograniczonych mozliwosciach . Dlatego tez przy Faraonie, Cezarze i kazdym moznowladcy od oswiecenia poczynajac siedzial architekt a nie budowlaniec Wink
pozdrawiam

adam
Powrót do góry
Model82

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z drugiej strony, żeby projektować np. domy jednorodzinne, nie zawsze trzeba mieć tytuł architekta. Czy się mylę?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
atyp1

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:05 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Architekt, jest bardziej wszechstronny. Poza przygotowaniem budowlanym, gwarantuje również znacznie wyższy poziom estetyki projektowanych obiektów. Temu służą między innymi te studia, i tu jest zasadnicza różnica miedzy wydziałem architektury i budownictwa.
Z tego też powodu przez setki lat monarchowie otaczali się architektami, i do dzisiaj mówiąc o twórcach wielkich zabytków, wspominamy architektów jako tych którzy te obiekty wznieśli.
Jeśli ktoś chce projektować, powinien studiować architekturę, a jeśli ktoś chce obliczać konstrukcję, oraz we współpracy z architektem tworzyć mosty, nasypy, hale i wieżowce powinien studiować budownictwo.
Pozdrawiam
A.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: