This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VIRTUALNA KURSOWNIA RYSUNKU - weźrze się sprawdź...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 102, 103, 104  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarodziej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co sadzicie o urzywaniu gumki na egzaminie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
TomeG

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sześcianów:

Przez lata faktycznie w Krakowie bvło tak, że sześćian był tak fajny że mógłby być nawet i kupą na patyku. Ale teraz gusta jurorków z komisji zaczynają się stopniowo zmieniać, i nawet nie było powiedziane żeby cokolwiek projektować z sześcianów na egzaminie...
Fakt jest taki, ze żaden z ludków który miał cholernie wysoką notę, nie narysował ani jednego sześcianu...
Yhy yhy, ja wiedziałem że tak bedzie... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Niemniej jednak, Kraków słynie z zamiłowania do sześcianu, a zatem warto zawsze gdzieś go pokazać, w różnorakiej formie...

Co do gumki:

Chlebowa - jak najbardziej... ale to już na koniec i baaaaaaaaaaardzo nieznacznie...
Niesugeruj się tym że jakiś tam ziomek, powiedział ci ze gumki nie wolno używac (bo takie ploty poszły... BULSHYT!). Jeśli jest potrzebna Twojej pracy - no to Ci pomoże i będzie na plus... jeśli nie jest potrzebna - no to sam sobie odpowiedz.
W tym roku mieliśmy temat: światło we wnętrzu.No to od razu zaczeli wymyślac jakieś lasery, reflektory czy inne stroboskopy. Niektórym ludziom, na egzaminie tak się spodobało robienie smug światła, ze powymazywali połowe ze swojej pracy... Very Happy A efekt był jak najbardziej dupowaty... Embarassed

pozdro700
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czarodziej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPOKO SmileSmileSmile. w temacie o gumce chodziło mi tez o to czy nalezy wymazywac linie poomocnicze jesli takowe sa na rysunku. poza tym mam pytanie czy znacie jakies dobre cwiczenia na rysowanie prostych kresek ,poprawnych kół i metody zucania cieni przez przedmioty oswietlone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
TomeG

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarodziej napisał:
SPOKO SmileSmileSmile. w temacie o gumce chodziło mi tez o to czy nalezy wymazywac linie poomocnicze jesli takowe sa na rysunku. poza tym mam pytanie czy znacie jakies dobre cwiczenia na rysowanie prostych kresek ,poprawnych kół i metody zucania cieni przez przedmioty oswietlone

Nie, lepiej nie wymazywać linii konstrukcyjnych. Bo to właśnie te linie pokazują że wiesz co robisz i jak co robiosz...

Odnosze takie dziwne wrażenie, jak gdybyś czarodzieju już miał sporo do czynienia z rysowaniem, skoro pytasz o takie coraz bardziej wprawne rzeczy... Ale OK! Very Happy Jak bede miał czas to zarzuce coś od siebie...
Na proste kreski mam własne techniki, a rzucanie cieni to bardzo trudna sztuka, którą napewno bede musiał ograniczyć... Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czarodziej

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawde mówiac odnosisz dobre wrazenie , w istocie miałem z rysunkiem sporo doczynienia ale ten rysunek co ja cwiczyłem od kilku lat był rysunkiem artystycznym i nie miał nic wspulnego z tym oczym tuta rozmawiamy poza tym słyszałem ze trzba rysowac proste kreski ale jak wiadomo nie kazdy odrazu potrafi rysowac jak od linijki wiec przypuszczam ze musza byc jakies cwiczenia na to, no i oczywiscie cwiczenia na robie nie kółek:)
Powrót do góry
Razer

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarodziej napisał:
czy mógł bys zrobic taki szkicowy rysunek jak to mniej wiecej wygladało i go pokazac tu na forum?? :)

Wygladalo to praktycznie tak:

Jak widac detali ani czesci tu zadnych nie ma. I prosze sie nie smiac, nie robie sobie zadnych jaj, ja naprawde tak narysowalem statek kosmiczny i zdalem :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarodziej

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no smiac sie oczywiscie nie mam zamiaru bo skoro zdałes to musiało byc dobrze i sie spodobac komisji Smile pomysł ciekawy według mnie, tylko zastanawiam co cie skłonilo do takiego pomysłu, jak na to wpadłes i czemu akurat narysowałes same szejsciany i zadnych detali
Powrót do góry
Degas

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja rada:

uczac sie rysunku nie uzywaj gumki....majac swiadomsc ze masz zabazpieczenie (gumke) podświadomie nie uważasz tak bardzo aby nie popełnic błedu jak w momencie kiedy nie masz gumki w zasiegu ręki(jejjuuuu ale to niejednoznacznie zabrzmiało Very Happy )...rozumiesz o co mi chodzi? majac gumke prowadzisz linie i o zrobiłes błąd i bierzesz sobie gumke i wymazujesz...to do niczego nie prowadzi....twoje terazniejsze rysunki maja byc rysunkami wiczebnymi a nie rysunkami na wystawe... rysując z gumka wiesz ze masz zabazpieczenie i twoje ruchy sa jakgdyby asekurowane przez gumke...a musisz je tak traktowac aby nie było asekuracjii aby ruch reka był prezemyslany i bezbłedny... dlatego moja rada! ZADNEJ GUMKI...zrobisz bład? no problem...zaczynasz go poprawiac a to co bedzie nie potrzebne starasz sie zaszrafowac...czasami jak sie to dobrze robi to rysunek nabiera charakteru...i cos co wydawało sie minusem staje sie jak najbardziej plusem. WIEC JA RADZE TAK JAK MI RADZONO: pasowało by odrzucic gumke...a jak masz jakoms linijke w poblizu to lepiej dobrze schowaj... Laughing NIE MA NIC GORSZEGO W NAUCE RYSUNKU JAK POMAGANIE SOBIE LINIJKA...

Natomiast jesli chodzi o egzamin...ja osobiscie wziełem gumke na egzamin...przez pierwszy i drugi dzien wogule jej nie uzywałem....a tzreci dzien uzyłem tylko do zrobienia smug na szkle...po skonczeniu swojej pracy. (co nie oznacza ze nie robilem bledow ktore potem zauwazalem, ale jesli te bledy sa narysowane "sprawnie" i bardzo delikatnie to poprawione wygladaja dobrze, po gumce to miejsce juz nigdy nie bedzie wygladało tak jak wczesniej, gumka zawsze zdziera zewnetrzna warstwe arkusza, po czym nie przyjmuje on juz grafitu tak jak powinien)

pozdrawiam!
Mariusz

Ostatnio zmieniony przez Degas dnia Sob Gru 03, 2005 9:47 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Degas

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarodziej napisał:
nie no smiac sie oczywiscie nie mam zamiaru bo skoro zdałes to musiało byc dobrze i sie spodobac komisji Smile pomysł ciekawy według mnie, tylko zastanawiam co cie skłonilo do takiego pomysłu, jak na to wpadłes i czemu akurat narysowałes same szejsciany i zadnych detali

Podstawa na egzaminie to nie wdawac sie w szcegóły...nie zajmowac sie detalami....patzrec na wszystko z góry...widziec tylko forme...i odpowiednio ja zakomponowac...skadrowac...wszystko ma byc proste i logiczne połaczone z fantazja, finezja no i wrażliwościa Exclamation Czyli to co chrakteryzuje idealnego kandydata na architekta Cool Very Happy

Co do szścianów...dobry sześcian zawsze wyglada dobrze Laughing ...ja jeszcze przed studiami nie nawidziłęm szescianów....teraz je uwielbiam.... Laughing ...
vinc

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,

Ostatnio nie mialem zbytnio czasu na cwiczenie rysunku czesciej ze wzgledu na studia i drobny remont. No ale zabralem sie do szrafowania kreskami i coz.. w ogole mi to nie wychodzi. Albo tych kresek nastawiam tyle, ze juz tych kresek nie widac, albo jak jest ich za malo to wyglada to beznadziejnie i zadnego efektu trojwymiarowosci nie widac :/ W ogole nie wiem czy maja byc na cala dlugosc plaszczyzny (przy duzych obszarach to troche ciezkie takie kreski poprowadzic dlugie) czy moze inaczej. Na dobra sprawe, na rysunkach z neta za duzo i tak nie da sie zobaczyc, gdyz sa zbyt malej rozdzielczosci przez co wszystko sie zmywa i ciezko wychwycic jak takie cieniowanie zostalo wykonane.
Jesli jeszcze cieniowania inna metoda (rozmazywanie itd.) bylbym sie wstanie nauczyc, to przy kreskach wymiekam Razz
Moglby ktos z Was w wolnej chwili, gdy bedzie jakis rysunek na zajecia wykonywal porobic zdjecia (w jak najwyzszej rozdzielczosci) kolejnych etapow powstawania pracy? Tzn np fotka z samymi konturami wstepnymi, pozniej z pierwsza warstwa kresek, druga, itd. Moze wtedy bym doszedl do tego jak poprawnie takie cieniowanie wykonywac.

pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Razer

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarodziej napisał:
co cie skłonilo do takiego pomysłu, jak na to wpadłes i czemu akurat narysowałes same szejsciany i zadnych detali

W sumie to zaryzykowalem i zaszalalem... Jak juz pisalem, po roku studiowania czlowiek juz inaczej patrzy na rzeczywistosc i nie jest dla niego dziwne, jesli ktos w szescianie widzi ***. Po prostu na projektowaniu I roku nauczyli nas juz podstaw o czystosci formy, ukrytej tresci i innch bzdur (az sie chce zacytowac: "... ale niestety ty zapchales sobie glowe jakimis pierdolami o zabach i teraz na sile probujesz zainteresowac tym innych.") Pomyslalem ze ryzyko sie oplaci, w koncu w komisji oceniajacej prace miala byc podobno pani MM, znana fanka szecianow pod kazda postacia. Mialem lekkie obawy czy aby za bardzo nie przesadzam z tym "minimalizmem" (patrzac na te obrazkowe bitwy gwiezdnych niszczycieli rysowanie przez innych) ale wierzylem ze sie uda:) A zebyscie widzieli miny ludzi ktorzy lukali na moja prace! Komantarze w stylu "No to niezle pojechales..." albo "Naprawde chcesz nie zdac tego egzaminu?" gdy duszac olowek w rece zaczernialem jednolite tlo za "statkiem" :P Ubaw byl niezly i jest to jedna z najlepszych rzeczy jaka wspominam na tych studiach. Gdyby mi oddali moj rysunek pieknego statku na pewno powiesilbym go na scianie w antyramie:)

*** - wstaw sobie jakis rzeczownik w bierniku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aganieszka

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co,Razer,a ja to bym nawet zaryzykowała stwierdzenie,ze ty jesteś już lekko skrzywiony Very Happy . Zastanwaiam się tylko,czy to komplement,czy niekoniecznie. Very Happy
tak czy inaczej pozdrawiam Very Happy
Aganieszka
Powrót do góry
Różokrzyż

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest, jest. I to bardzo. Owszem, to może być komplement ;P
Powrót do góry
uchoGogha

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oprócz manifestu lipcowego wyszedł już manifest biało-sześcienny.Brawo,
odebrać inne wolne formy i kolory ich właścicielom, wprowdzić biało-sześcienne. Confused ( dekret I )
Powrót do góry
Różokrzyż

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ucho... połóż się w rowie i umrzyj
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 102, 103, 104  Następny
Strona 3 z 104

Skocz do: