This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VIRTUALNA KURSOWNIA RYSUNKU - weźrze się sprawdź...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 102, 103, 104  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuba123

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myśle ze zawsze warto spróbowac ^^. A jeszcze taka rada porysuj cos z konkretnych tematów egzaminacyjnych, np. Politechnika Krakowska, Wrocławska czy Łódzka poddają je na stronach Razz Tylko oczywiście Gliwice nie .... Więc poszukuje i strasznie mnie ciekawi co on tam wymyslą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raistlin

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 11:51 am    Temat postu: egzamin na archit. Odpowiedz z cytatem

Witam,

1) Czy na egzaminie można rysować używając ekierki, linijki itp.? Razz

2) Czy można się przygotować do egzaminu w rok jeśli w chwili obecnej nie ma się zielonego pojęcia o rysowaniu?

Pozdrawiam,

Raistlin

P.S.

Może jakieś rady dla nowicjuszy i laików? Od czego zacząć?
Powrót do góry
ennie

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@up
Niestety wszelakie linijki i ekierki odpadają Smile
Powrót do góry
Isi

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 6:32 pm    Temat postu: Re: egzamin na archit. Odpowiedz z cytatem

raistlin napisał:
Witam,

1) Czy na egzaminie można rysować używając ekierki, linijki itp.? Razz

2) Czy można się przygotować do egzaminu w rok jeśli w chwili obecnej nie ma się zielonego pojęcia o rysowaniu?

Pozdrawiam,

Raistlin

P.S.

Może jakieś rady dla nowicjuszy i laików? Od czego zacząć?

zawsze warto wczesniej zaczac przygotwanie do egzaminku.jest szansa,wiec warto prubowac, na egz masz tylko olwek gumke i zabki do przypiecia paieru.warto rysowac pod czujnym okiem.
mJeanne91

PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 9:20 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

hej:) jestem tu po raz pierwszy bardzo mi sie podoba inicjatywa:)
jestem w kl. 3LO, rysuje od roku i mam zamiar zdawac egzaminy na architekture w 2010. Chodze na prywatne lekcje rysunku od wrzesnia, ale mysle ze dobrze by bylo zaczerpnac porad innych:) Bardzo prosze o obiektywne spojrzenie na prace, takze o slowa krytyki:
http://hostuje.net/file.php?id=e12846db9bbba5029f8f17f9f496b20b
http://hostuje.net/file.php?id=7b204982b939fa5d191be8349a58031e
http://hostuje.net/file.php?id=55e7db592e28865cc36bd3ab62b5017a
http://hostuje.net/file.php?id=f3c01755aa37e0f7c2223788a9c5f358
http://hostuje.net/file.php?id=7c9b46c200824734489f447391dcaad0
http://hostuje.net/file.php?id=4f0d939cdf0dd9b27b12e350cdfb5378
Powrót do góry
aname-x

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. Byc może głupie, no ale warto zasiędnąc porady. Chodzi mi o konstruckję stożka. Jak rozumiem wpisujemy go w prostopadłościan, si? Czy robi różnicę perspektywa? W sesnsie, czy można w dwuzbiegowej, czy tylko w jedno. Z góry dziękuję. Wink
Powrót do góry
kmio2

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wie ktos jakie byly tematy na egzaminie w tym roku?
Powrót do góry
Archimania

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy temat - widze ze cieszy sie bardzo duzym zainteresowaniem wsrod maniaków architektgury Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiolka91

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, od jakiegoś czasu przeglądam to forum, narysowałam jedną pracę którą tu znalazłam, proszę o szczerą opinię. Razz Dodaje jeszcze dwie inne. Tak wogóle to zaczynam dopiero rysować i chce się dowiedzieć czy mam szansę dostania sie na architekturę jeśli się wezmę ostro do nauki. Czekam na odpowiedzi.
http://img171.imageshack.us/i/moje0001x.jpg/
http://img339.imageshack.us/i/moje0002.jpg/
http://img339.imageshack.us/i/moje0003.jpg/
Powrót do góry
norman

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:33 pm    Temat postu: Poszukuje osoby do aranżacji mieszkania Odpowiedz z cytatem

Poszukuje projektanta wnetrz najlepiej studenta (w trakcie lub po skonczeniu szkoly) do zaaranżowania 2 pokojowego mieszkania w Warszawie - Gocław. Proszę o kontakt mail'owy adres: norman7@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
quazimir

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 10:23 pm    Temat postu: do wiolka91 Odpowiedz z cytatem

Uważam, ze masz szanse dostać się, ale potrzebujesz przynajmnjej rocznego kursu rysunku i systematycznej pracy.
1. bryły- jesśi zaczynasz to jest nienajgorzej, ale szescian nie jest szescianem, wycięcie powinno byc w 1/4 plaszczyzny szescianu. Tu sie nie da pomylic, wystarczy stosowac przekątne gdzie sie tylko da, w ten sposob podzielisz plaszczyzne na 4 rowne czesci. Trzeba podzielic przekatnymi wszystkie widoczne sciany bryly, potem po wyznaczeniu srodkowego punktu, wrysowac pionowa i pozioma plaszczyzne. Poziomą linię, ktora dzieli plaszczyznę w poziomie do zbiegu i pionową linię dzielacą plaszczyznę w pionie, rownolegle do pionowych krawędzi bryły (czyli również do B2-ki)
Poza tym pozbądź się takich ostrych krawędzi. po wycieniowaniu powinny być widoczne płaszczyzny, a nie wyryte krechy.
Walec to kielbasa, klasyczny bląd początkująch, trzeba poćwiczyc elipsy.
Nie podoba mi się kompozycja. Ostrosłpb jest ucięty, podobnie szescian na dole. Bryly powinny byc w calosci na kartce i trzeba zostawic im oddech w postaci marginesu. Osobiscie uczę o magicznych czterech palcach z lewej i prawej. Od dolu mniej miejsca niz od gory, ale na tyle zeby zostawic jakies pole do popisu ( odbicie w posadzce, bądź tzw. kulisa, ktorą może też byc ów odbicie).
Jesli bryły maja stać na jakiejś plaszczyźnie, najlepiej pokazać tylko jej fragment, np. fragment stolu, a nie jak w tym przypadku konkretną bryłę uciętą w 1/2.
2. Na tym rysunku podstawowy błąd to cieniowanie w postaci roztartych smug za pomocą palucha:P a fee
3. Powtarza się sytuacja z wyrytymi krechami.
Myślę, że z dobrym nauczycielem rokujesz całkiem nieźle, życzę powodzenia Smile
Powrót do góry
wiolka91

PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, Smile
Powrót do góry
och

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
wreszcie znalazlam forum i fajnych ludzi co chca pomoc z nauka rysunku Very Happy jestem bardzo zainteresowana wszelka mozliwa pomoca, bo poczatkujaca jestem, malo mam czasu a wielkie nadzieje i marzenia o architekturze Very Happy szybko sie jednak ucze i slucham rad madrzejszych od siebie. jesli tylko wszystko aktualne i ktos ma checi mnie pokrytykowac to prosze o odezwanie sie na maila olunia_72@o2.pl lub tutaj Very Happy
Powrót do góry
monikak

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, jestem tutaj nowym użytkownikiem, jednak bardzo chciałabym abyście napisali coś na temat moich prac, czy mam jakieś szanse aby przejść pozytywnie egzamin z rysunku...postaram się jutro zrobić fotki i Wam pokazać.

Na tą chwilę mam pytanie, jeżeli dostałam temat: Ławka przed antykwariatem. Czy mam podejść do niego standardowo i narysować budynek a przed nim ławkę czy odejść od tego i pójść w coś bardziej oryginalnego? Jeżeli tak to jak to zrobić, żeby nie za bardzo zaszaleć i rysunek był na temat? Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
normalnychłopak

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jestem tu nowy i mam pytanie czy zdawał ktoś kiedyś z was na polibude w lublinie? Co oni lubią na egzaminie z rysunku? Tak jak do Krakowa sześcian najważniejszy czy jakiś inny styl? Rolling Eyes
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 102, 103, 104  Następny
Strona 103 z 104

Skocz do: