This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VIRTUALNA KURSOWNIA RYSUNKU - weźrze się sprawdź...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomeG

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzała.
Co do narzucania tych tematów... Można rzucać, nawet byłoby to dość klawe, bo przynajmniej mielibyśmy eleganckie porówanania...I można byłoby gadać o konkretnej rzeczy... w sumie same plusy, ale rzucajcie jakiekolwiek rysunki macie Very Happy !!!

WODA

Wracając do wody:

Woda, w rysunku architektonicznym to poprostu LUSTRO. Lustro z tymze ławtiejsze do zrobienia, bo jest to jakby lustro rozbabrane... Very Happy Tafla wody zazwyczaj jest pofalowana, zatem nawet nie trzeba prostych kresek robić... ale bez przesady.

Najlepiej wytłumaczyć przy pomocy rysunku, oto co robimy żeby narysować poprawnie wode:

1) ustalam sobie bryłki, jakieś pudło i rurę... powiedzmy że leży to gdzies w basenie na dnie

2) no to teraz ustralam sobie po kąd mam to dziadostwo zalać wodą. Czyli tak jakbym to jakąś płaszczyzną poziomą przecinał wszystko. Z tyłu zanzaczam krawędź wody.

3) I teraz sprawa odbicia:
Widzicie to co sterczy nad wodą?? Tylko te częśći będą widoczne w odbiciu wody.można więc mniej więcej odmierzyć wysoikość bryły nad powierzchnią, i "doczepić" tą samą wysokośc do stykubryły z taflą...tak robimy z każdą ścianą... I już. Odbicia skonstruowane!

SZRAF: musi być koniecznie DELIKATNY, nie może być widać agresywnych krech. Trzeba położyć dużo miękkich kresek na całej powierzchni. Kładziemy je nierównomiernie, tak żeby powstały podłużne poziome plamy.

4) sprawa ostateczna:

Te elemeny które są jasne, będą ciemniejszymi w wodzie, a te które są ciemne, będę ociupinkie jaśniejsze od tej ciemności... Very Happy tak jak to zrobuiłem na rysunku.
Także cieniujemy teraz w tafli. PLamiście, nie tak jak to co jest widoczne normalnie...
Żeby wzmocnić efekt różnic plam, najlepiej jest wzmacniać walor w miejscach połączenia krawędzi białych ścian z tłem...

Sprawe można wytłumaczyć jeszcze dokładniej, ale zrobie to jak tkoś bedize chciał...

A tutaj przykłady jakby to powinno wyglądac rzeczywście...Very Happy

Ostatnio zmieniony przez TomeG dnia Nie Sty 29, 2006 5:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czarodziej

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc mam kolejne pytanie , mianowicie czy mogli byscie powiedziec cos o aksonometrii, co to za styl rysowania kiedy sie go stosuje jak sie w tym stylu rysuje czyli wszystko co jest potrzbne i czy wogóle opłaca sie w tym rysowac na egzaminie ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Różokrzyż

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czesc mam kolejne pytanie , mianowicie czy mogli byscie powiedziec cos o aksonometrii, co to za styl rysowania kiedy sie go stosuje jak sie w tym stylu rysuje czyli wszystko co jest potrzbne i czy wogóle opłaca sie w tym rysowac na egzaminie ??

Aksometria to sposób rysowania nieperspektywicznego - słowem każda krawędź ma taką długość, jak w rzeczywistości.
Stosuje się go na geometrii wykreślnej Wink
Rysowanie aksonometryczne na egzaminie ma mniej więcej taki sam sens jak stanie w miedzianej zbroi na wzgórzu w czasie burzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czarodziej

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale w tym roku było takie zadanie na egzaminie z rysunku było tam krzesło w rzutach pokazane i trzeba było je narysowac w perspektywie lub w aksonometrii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Różokrzyż

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie sądzę, żeby rysunek w aksonometrii, nawet poprawny, miał duże szanse...
Powrót do góry
Razer

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różokrzyż napisał:
Rysowanie aksonometryczne na egzaminie ma mniej więcej taki sam sens jak stanie w miedzianej zbroi na wzgórzu w czasie burzy.

LOL :D Aksonometria ma sie do perspektywy tak, jak Tibia do World of Warcraft :) Ale afktycznie, jak jest wybor to lepiej sie nie pchac w akso.

BTW: Chlopaki, fajny kurs! Kawal dobrej roboty, gratz :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Różokrzyż

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czep się tramwaju, młodzieńcze. Tibia roxx ;P
Powrót do góry
Degas

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na egzaminie nawet nie myśl o innej metodzie rysunku aniżeli tylko o rysnku perspektywicznym.....kazdy inny znim przegrywa...pozatym na egzaminie chyba jeszcze sie nie zdarzylo zeby było nakazane aby rysowac w jakims innym rzucie?...co najwyzej mozebyc do wyboru...ale i to nie radziłbym ryzykowac...

Pozdrawiam,

P.S
Mam dla Was cos ciekawego...ale o tym na poczatku weekendu Very Happy
czarodziej

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie tak było na egzaminie ,tak jak wczesniej napisałem ze było narysowac krzesło w perspektywie LUB w aksonometri ale ja nie wiedziałem co to jest aksonometria wiec rysowałem tak jak umiałem
Powrót do góry
TomeG

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno nie było to w Krakowie ani Gliwicach, ani Warszawie... To gdzie Wam takie rzeczy kazali rysować??

Goście z jury rekrutacyjnego, dają taką możliwość ale włąściwie tylko dla picu. Ot tak, żeby podbudowac psychicznie zupełnych laików podczas egzaminu...
Niemniej jednak, dopracowana aksonometria, moze wyjść nie gorzej aniżeli niejedna z wielu dobrych perspektywek... ale żeby to osiągnąć to trzeba być naprawde mocno wtajemniczonym w tajniki cieniacji i kreskowych dewiacji

http://streetluge.pl/architektura/galeria/sciany/000_1044.JPG

pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czarodziej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosnie egzaminu: w tym roku było takie zadanie na egzaminie z rysunku, ze trzeba było narysowac maszynke do robienia obłoków ,ja poszedlem troche na realnosc i narysowałem fabryke bo tak mi sie to akurat skojazyło ale za ten rysunek dostałem mało punktów i własnie nie wiem dlaczego , czy moze miec z tym zwiazek to ze komisja moze chciała cos innego ujrzec w tym rysunku (jak mysli i czego oczelkuje komisja ?? )
Powrót do góry
Różokrzyż

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było machnąć sześcian, prześwitujący albo fruwający... cos takiego
Powrót do góry
Razer

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Narysujcie szescian, to dziala.

Gdy zdawalismy (z Rozokrzyzem i innymi specjalistami) na studia dzienne (po 1 roku) mielismy mniej wiecej taki temat: "Pojazd do podrozy w kosmosie, w oparciu o bryly elementarne z pierwszego tematu". I zebyscie wiedzieli jakie rzeczy ludzie rysowali! Przepiekne widoki ogromnych statkow, wygladajace jak koncept-arty do dobrego filmu S-F. Ogrom detali, jakies rurki, silniki, szyby, dzialka plazmowe, piekny swiatlocien itp. Poza takimi perelkami byly rowniez mniej udane warsztatowo i pomyslowo prace, ale najwazniejszy byl fakt: 90% ludzi rysowalo "ilustracje do komiksu sajens fikszyn". Ja narysowalem 5 bialych szescianow na czarnym tle. Zdalem.

Wydaje mi sie ze po prostu po roku studiowania czlowiek inaczej patrzy na rzeczywistosc. Kiedys bylo by to dla mnie nie do pojecia, ze ludzie w 5 szescianach widza statek kosmiczny, teraz to juz standard. Dlatego gdy dostaniecie swoj temat na egzaminie, pomyslcie chwile jak to przedstawic za pomoca jak najmniejszej liczby szescianow. A potem je narysujcie :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarodziej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra ale jak rysowałes ten statek to rysowałes tam jakies detale jakies czesci czy takie zwykle gołe szejsciany i czy mógł bys zrobic taki szkicowy rysunek jak to mniej wiecej wygladało i go pokazac tu na forum?? Smile
Powrót do góry
Różokrzyż

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wtedy akurat nie zdalem, ale za statek kosmiczny z 7 sześcianów (taki x-wing, powiedzmy) dostałem 4,5.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  Następny
Strona 2 z 104

Skocz do: