This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instytut Architektury Politechniki Łódzkiej
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Instytut Architektury Łódź - www.lodz.w-a.pl
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UZI

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 3:17 pm    Temat postu: Instytut Architektury Politechniki Łódzkiej Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i zapraszam w szczególności studentów
Instytutu Architektury i Urbanistyki
Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Politechniki Łódzkiej.

Nie mamy tu swojego działu w forum (dyskryminacja albo po prostu to, że my tak naprawde się nie liczymy?) Wink , więc musimy się zadowolić nowym tematem w postach forum "inne wydziały".
No nic mówi się trudno.
Chciałbym się dowiedzieć od studentów co by chcieli pozmieniać w naszej szarej rzeczywistości Instytutu Architektury.
Nie macie czasem wrażenia wchodząc do budynku w którym się uczymy, że atmosfera nie jest zbyt fajna?
Wszyscy siedzą przybici przed bufetem albo zastanawiają się czy by nie dało rady się gdzieś przenieść na inny Instytut albo Wydział Architektury.
Nie wiem jak Wy ale ja mam doła wchodząc do naszego budynku Instytutu.
Może by było fajnie gdybyśmy byli osobnym Wydziałem, a nie tylko samym Instytutem, który podlega pod Budownictwo.
Zdaje mi się, że wtedy byśmy sie bardziej rozwijali pod względem architektonicznym, a nie budowlanym! Confused
Wiem, wiem! Ktoś mi powie: "Ale przecież dlatego masz tytuł MGR INŻ."
Mam pytanie w takim razie: Dlaczego nie jesteśmy tak cenieni i nie robimy takiej kariery jak inni nasi rówieśnicy z Krakowa czy Warszawy nie wspominając już o innych?
Dlaczego zajmujemy ostatnie noty w rankingach kierunków architektury?
Naprawdę nie rozumiem tego.
Po co nam w tytule dodatkowo INŻ? Jak dostajemy go automatycznie po 5 latach razem z MGR.
Po co nam tyle ścisłych budowlanych przedmiotów jak i tak bez INŻ. z samym MGR absolwenci na innych kierunkach robią kariery zawodowe?
Chętnie się tego dowiem oraz z przyjemnością wyczytam inne Wasze problemy. Pozdro! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tomb

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, ja studiuję na Wydziale Architektury w Gdańsku i z tego co się orientuję, to po każdym wydziale architektury, czy to u mnie, czy w Warszawie czy gdziekolwiek indziej kończy się studia jako mgr inż. arch.
UZI

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci bardzo za info. Ale i tak mam wrażenie, że nigdzie indziej tak nie katują jak nas z budowlanka ale może się mylę. Jak tam jest u Was? Pozdro!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimboss

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam UZI!!!

Studiuję z Tobą na tym kierunku i masz rację- jest jak jest i trzeba z tym coś zrobić!!!Postaram się o to by więcej osób dowiedziało się o tym forum od nas z wydziału i wypowiedziało się na ten temat... Może wtedy się coś ruszy i będzie inaczej.Jeżeli będzie nas więcej to może dostaniemy swój własny dział IAiUPŁ. Laughing od Administratora. POZDRAWIAM
Powrót do góry
UZI

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 10:15 am    Temat postu: Spoko!! Odpowiedz z cytatem

Jak na razie tylko Ty się odezwałeś! Wink Miejmy nadzieję, że z czasem to się ruszy wszystko! Nasze forum na NETOCEN zostało podobno zawieszone, więc zostaje nam to forum. Pozdro! Smile
Powrót do góry
kaczor

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi możecie powiedzieć jak tam jest - mam plany do was dołączyć w następnym roku... pozdo dla łódzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaczor

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn opowiedzieć! jak macie jakiś plany zorganizowania czegoś to moge się dołączyć... (mimo że jeszcze nie należe do WA PŁ)
Powrót do góry
CrazyBaby

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to proponuje odmalować nasz budynek na różowo od razu zrobi się optymistyczniej Twisted Evil

A jesli coś zrobić to konkretnie , konkretnie poprosze,a nie takie tam chciałbym coś zrobić, ale co...

Osobiście chciałabym się dowiedziec co robi nasze ,,koło naukowe" i jakie sa szanse aby przy ich pomocy zorganizować u nas jakies dodatkowe , interesujace wyklady. Bo nie wiem jak Wam,ale mi tego u nas brakuje Smile

Pozdrawiam z nad Watkin'a Smile
Powrót do góry
kaczor

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi ciężko jest coś proponować jak nawet architektury u was nie studiuje
proponuje jakiś konkurs (np takie jak robi architektura-murator) w stylu zagospodarowanie jakiejś przestrzeni ( konkretnie lub ogólnie) rozwiązanie jakiegoś problemu (oklepane ale np miejsca trudno dostepne dla osób niepełnosprawnych czy przystanek-miejsce spotkań) - chodzi przede wszystkim o tym zeby w takim konkursie brały udział osoby także z innych miast - wymiana poglądów etc.
sponsoringu trzeba szukać w fachowych czasopismach jak i firmach z branży, no i UMŁ mogło by coś sypnąć
Powrót do góry
kaczor

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze wprowadziłem pare tematów WA PŁ i doczekaliśmy sie własnego podforum - dzięki o władzo www.wydzial-architektury.com Wink

trza jeszcze bedzie wprowadzić kilka ogłoszeń w budynku architektury to może tematy jeszcze bardziej się rozkrecą

pozdro dla wszystchi studentów arci
Powrót do góry
UZI

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 2:56 pm    Temat postu: OOOOOOO!!!!! Odpowiedz z cytatem

Suuuper! Cieszę się, że udało mi sie zainteresowac naszym biednym instytutem, dzieki Kaczor za pomoc w rozkreceniu!!! Smile Mowie Ci jak Ci sie uda studiuj nie w Lodzi ale probuj do Wawki do Pozka do Wrocka czy Kraka!!!! Tam sa niezalezne WYDZIALY dzieki czemu nie bedziesz sie tak meczyc z przedmiotami technicznymi jak u nas!!! Pozdro!!!
PS: U nas to jest Budownictwo i Architektura bo sama architektura to to nie jest!!! Za duzo geometrii, mechaniki i innych technicznych! Niestety!! Sad
Powrót do góry
kaczor

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po tym jak zostałem zbesztany na virtualnej kursowni rysunku - nie wiem jak to będzie Sad -myslałem że aż tak bardzo źle ze mną nie jest...

"...dzieki Kaczor za pomoc w rozkreceniu..."
a i z tym nie jest super - oprócz ciebie, mnie i crazybaby nikt więcej sie nie udziele... i co z tego że dostaliśmy swój dział i pozakładałem nowe tematy jak stoją nieruszone... Sad

"...mowie Ci jak Ci sie uda studiuj nie w Lodzi ale probuj do Wawki do Pozka do Wrocka czy Kraka..."
takiego gadania też nie lubie ;P - uciekaj stąd, wyjeżdzaj, tu nie ma perspektyw - słysze to dość regularnie i nie zmieni sie to dopuki doputy wartościowi ludzie nie zaczną tu zostawać...

(nie chciałem żeby wyszło że jestem jakims tam super "wartościowym" kolesiem ;P - pisze to ogólnie)
Powrót do góry
UZI

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 3:06 pm    Temat postu: No wiesz... Odpowiedz z cytatem

My nie mamy czasu na tekie rzeczy jak fora dyskusyjne ostatnio Sad Wszyscy tylko mysla jak kiedys w koncu skonczyc te mordujace studia!!
Powrót do góry
kaczor

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra dobra - bez przesady ;P
Powrót do góry
cariee
Gość

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Studiuję acrhitektóre w Gdańsku, piszecie że w Łodzi za dużo jest przedmiotów typowo budowlanych , hmm u nas też tak jest . Architektura głównie opiera sie na budownictwie, chyba że wolicie coś lżejszego to wybierzcie architekturę krajobrazu lub wnętrz może wtedy będzie łatwiej.
Nie wiem jak u was ale u nas żeby zaliczyć geometrię , mechanikę lub RMA trzeba miec albo wielkie szczescie albo musiałby sie zdarzyć cud. Moim skromnym zdaniem ważniejszymi przedmiotami sa budownictwo i projektowanie bo to tam głównie uczymy sie projektować. Jednak z tymi przedmiotami u nas nikt nie ma problemów. Eh nigdzie nie jest tak kolorowo jak by sie nam zdawało , wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Na sam koniec chciłabym pozdrowić wszystich studentów architektury , którzy lubia geometrie i mechane Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Instytut Architektury Łódź - www.lodz.w-a.pl Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: