This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

allplan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Architektura & komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meba

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 3:36 pm    Temat postu: AC i uczelnie Odpowiedz z cytatem

aaaaa jeśli chodzi o AC i szkoły i uczelnie to prościej niż w AllPlanie to rozwiązano..
szczegóły u autoryzowanych sprzedawców..
polecam kontakt w tej sprawie, bo NAPRAWDĘ WARTO.. :wow:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
geno-typ

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helmucie napisałem Ci private message, może nie sprawdziłeś.
W sumie to temat nie całkiem świeży, więc może być już dla Ciebie zupełnie nieaktualny.
Mniejsza o to - mam do odstąpienia jedną pudełkową wersję demo AllPlana 2004 (ze szkolenia). Jakby ktoś był zainteresowany proszę pisać na adres w stopce.
Jest to wersja 30-dniowa - zatem o ile nie jesteś podpięta(y) do Netu można to obejść Wink

Plytka zawiera ponadto:
Allplan 2004_0b Demo-30 dni/_Przykładowe filmy
Allplan 2004_0b Demo-30 dni/_Podręczniki
CINEMA_4D_R85_Demo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, a czy można ściągnąć tego LightWorksa za free z netu ???
Powrót do góry
meba

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 8:13 pm    Temat postu: yy Odpowiedz z cytatem

yyyy no z netu można ściągnąć absolutnie wszystko, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.. Laughing
ze swojej strony mogę tylko polecić free demo AC 9.0 z LightWorksem o czym wcześniej pisałam..

ewentualny kontakt mailem.. Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bog_and

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 7:03 pm    Temat postu: allplan vs archicad Odpowiedz z cytatem

nie mam zamiaru twierdzić że allplan jest o wiele lepszym programem, ale bzdurne opinie nt allplana spowodowały moją reakcje:
1-jeden z kolegów doświadczył - tego samego co ja , lecz ja zaczynałem od allplana , potem musiałem pracować na archicadzie 7 , boże jaka to była męka- i wynikała tak samo jak u kolegi na nieznajomości programu, nie mogłem pojąć np. że wymiana projektów pomiędzy dwoma róznymi kompami mooże powodować utratę wykonanej pracy- biblioteki, czego nigdy nie doświadczyłem w allplanie
2. nie spotkałem nigdy wcześniej tak niedokładnego programu jak archicad- nawet chyba sam prducent to zauważył, gdyż istnieje możliwość poprawiania liczb wymiarowych, co w przypadku proj. wykonawczych jest dużym błędem
3. istnieje opinia ,że archicad jest narzędziem intuicyjnym - w pelni się z tym zgadzam- uda się , czy nie uda Smile
4. otwarcie widoków, animacji - do tego potrzeba niesamowitej cierpliwości , operacje wykonywane np. przez 120 min.- komunikat, więc nie rozumiem dlaczego inny z kolegów twierdz że allplan to ciężko pracujący program, w allplanie można jednoczesńie mieć otwartych 3-6 okien( w tym animacja- i nie ma problemów wszystko śmiga
5. no i te wstrętne listwy przeszkadzające w pracy
na raznie tyle
jeżeli wątek ruszy dalej, chętnie podejmę rękawice
pzdr
Powrót do góry
fantomas

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 10:01 pm    Temat postu: Re: allplan vs archicad Odpowiedz z cytatem

bog_and napisał:
nie mam zamiaru twierdzić że allplan jest o wiele lepszym programem, ale bzdurne opinie nt allplana spowodowały moją reakcje jeżeli wątek ruszy dalej, chętnie podejmę rękawice
pzdr

Shocked
zaczynasz o alplanie a później w pięciu punktach o archicadzie Question
daj spokój wszystko co napisałeś to jakieś bzdury - chyba cos pokręciłeś i pomyliłeś z nazwą programu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
bog_and

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostałem skarcony Very Happy , lecz moje opinie o archicadzie podtrzymuję, niestety koledzy i koleżanki pracujące w archi tych wad nie dostrzegają.

Treaz troche o allplanie (pracuje na wersji 2004 edu oryginał):
1.przejrzysty i czytelny interfejs (oczywiście należy go najpierw poznać)
2.doskonałe menu kontekstowe - zawsze przydatne do wykonywanych
funkcji wyniku czego osoby, które zaznajomią się z programem , mogą
w zasadzie pracować na pełnym ekranie ( w kombinacji ze skrótami
klawiszowymi)- a więc mamy większą płaszczyznę pracy i oszczędność
czasu,
3. mozliwośc pracy w 3-6 okien widokowych(włącznie z animacją) w tym
samym czasie,
4. pełna swoboda w projektowaniu- nie ma potrzeby znajomości
informatyki aby wykonać skomplikowane ( patrz pochyłe )elementy
5. robudowane funkcje :
- do tworzenia ścian i "komponentów" architektonicznych (schody,
dachy, stropy ,kominy, .....)
- cyfrowego modelu terenu
-funkcje i moduły do opracowywania projektów urbanistycznych-
symbole zgodne z polskimi oznaczeniami, a stworzenie legendy to
maksymalnie trzy ruchy
- rewlacyjne wręcz moduły do opracowań graficznych- chocażby
zestaw do tworzenia kolorystyk ( w zestawie wzorniki kolorystyczne
takie jak RAL, NCS...., ), mieszanie i przejrzystośc kolorów to
następna zaleta
- moduły do tworzenia geometri 3d
- w zasadzie można się obyć bez programów do renderingów,
- wręcz doskonałe narzędzia do modyfikacji róznych elementów,
poczynając od 2d poprzez "całą zabawe 3d" kończąc na
opracowaniach graficznych i arkuszach plotu,
- przy odpowiednim skonfigurowaniu dobra wymiana danych z
autocadem
- dośc dobry moduł do pracy z bitmapami- nawet wiielkimi
- dobry moduł do wymiarowania, jakkolwiek można by było co nieco
poprawic
6. Nietety sposób prezentacji stolarki w tej wersji pozostawia dużo do
życzenia, podobno poprawiony w wersji 2005

Myslę , że teraz lepiej Very Happy
Powrót do góry
fantomas

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 8:58 am    Temat postu: ha ha Odpowiedz z cytatem

ha ha ha
- rozumię że sprzedajesz ten program? czy przepisałeś z jakiejś ulotki? Very Happy może zatrudnij się w marketingu?
takie fora to nie jest niestety pole gdzie jak w czterech muszkieterach odbywają się piekne pojedynki na szpady (słowa). programy są uzywane lub nie - co ciekawe po tylu latach nemeczek musi się przebijać ciągle z najprostszymi informacjami o sobie.
fajnie poznać po tylu latach choć jednego zadowolonego użytkownika allpana (cos tu brzydko pachnie)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
bog_and

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha,
niestety nie sprzedaję, nie przepisałem też niczego z żadnej ulotki, natomiast od kilku lat posluguje się tym programem i cieszy nie to że ciągle sie rozwija (program oczywiście)
faktem jest, że słabo est rozpowszechniony w naszym kraju , co mnie mocno dziwi ,gdyż jest tańszy w porównaniu z archicadem . byc może jest to skutek tego, że archi był jednym z pierwszych na naszym rynku
co do zalet przez ciebie uznanych za marketingowe- to jesteś w błędzie , to tylko częśc armat, jakie allplan posiada, a jędną z większych jest swoboda projektowania ( w przeciwieństwie do archi, którego uważam za wspólczesny zestaw katalogowy do projektowania), a jak sam zauważyłeś jest to miejsce dla przyszłych lub już architektów, ludzi którzy mają tworzyć , a nie ograniczac się do używania katalogow:)
pozdrowionka
Powrót do góry
fantomas

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...niestety te armaty wybuchają przy próbach ich użycia albo są tak skonstruowane że nikt nie potrafi ich obsłużyć.
ciekawe, że próbujesz wciągać mnie do dyskusji o allplanie - po prostu nie ma (zadowolonych)użytkowników i to nie tylko wpolsce. ciekawe czemu? jak wspomniałem w ciągu dziesięciu lat jak interesuję się tą działką jesteś pierwszym , który z taką żarliwością mówi że allplan jest świetny. sory winetou ale nie wierzę i nie przekonasz mnie. jak spotkam stu takich jak ty (no dobra bedę dziś miły: 20-tu) to zaczne się nad tym w ogóle zastanawiać.
co do tych punktów które wypisałeś i zarzutów do AC to nie odpisuję bo po prostu szkoda czasu. strzelasz w płot (wina armaty:-)!) mogę tylko odpowiedzieć, że grubo się mylisz i obrażasz sporo ludzi klasyfikując użytkowników AC do grona rzemieślników-katalogowców. 5-cio punktowe zalety alplana wyglądają dość zabawnie przy możliwosciach ciągle wymienianego przez Ciebie (jakis kompleks?) arhikada.
Powrót do góry
bog_and

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze - o ile się nie mylę wątek dotyczy allplana, więc wyraziłem swoją opinie o alplanie, byc może są osoby które mają dylemat jaki program używać, będą mogły podjąć decyzję , na rzeczowej opinii, a nie opinii osób którym cięzko jest przestawić się z archicada na allplana
być może mój pierwszy post po kilkku piwkach co nieco trącił jadem, ale jak widać na poprzedniej stronce nie jest jedynym

po drugie- wcale nie zamierzam wciągać Ciebie w dyskusje o allplanie, ponieważ śmiem twierdzić, że nie znasz tego programu, więc dyskusja merytoryczna jest niemożliwa

po trzecie- jak ktoś ( inny zadowolony użytkownik) stwierdził na innym forum - nie koniecznie program jest mało popularny, lecz jest tak dobry, że nie ma prolemów z użytkowaniem tegoż - czego nie można powiedzieć o AC, a co widać chociażby na tym forum

po czwarte - trudno mieć jakikolwiek kompleks- jeżeli posługuję się czymś co jest niemal ideałem ( oczywiście w moim pojęciu) - chociażby dlatego , że nie muszę się przejmować docinaniem i czyszczeniem przecinających się ścian Very Happy ( miłej zabawy, a allplanowcy mogą iść na piwko), nie znam innych programów ( poza autocadem), więc porónuję się z tym co znam ( poza tym to "archicadowcy" wyrazili w tym wątku swoją opinie nt allplana)

po piąte- przepraszam , jeżeli uraziłem kogokolwiek, twierdząc, że AC - to program katalog dla nieuków ( allplan wymaga znajomości zasad rządzących budowaniem) , prawda jest taka , że 20% osób naprawdę coś robi - bez wzgłędu na narzędzie, bo tym jest każdy program jak to jest ładnia nazwane wspomagającym projektowanie, natomiast pozostałe 80% to jak wcześniej wspomniałem osoby korzystające z katalogów ( to już było- tak pojmowano architekturę w XIXw, a potem obowiązkowe katologi elementów typowych w czasach komuny)- sorki ale taka jest prawda i nie ja mam na to wpływ - a wybacz jestem w stanie rozpoznac że dany projekt został wykonany w AC, ponieważ pomimo wszystko to jest katalog,

po .....- armat jest naprawdę więcej , ale nie mam zamiaru pisać ksiązki,
jeżeli masz ochote to mogę polecić kilka pozycji na ten temat m.in. pisaną przez architekta! (czego nie uświadczysz w AC, oby nie było niedomówień znam przypadek- AC- ale to jest język informatyka Very Happy )
pisanej do architektów i językiem architekta

no, tym razem jeden pkt więcej Very Happy
i nadal pozdrawiam
Powrót do góry
fantomas

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
no dobra, niech będzie pięciu (zakładąc jednego na dziesieć lat to i tak mogę nie dożyć)
Very Happy
też pozdrawiam
p.s.
...i że niby od kilku lat posługujesz się oryginalną edu 2004? Cool (dalej brzydko pachnie)
Powrót do góry
bog_and

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok Very Happy
po kolei 15, 16 17 teraz 2004

bo tak jak kolega ( tak mylśę ) należę do klubu od siedmiu wzwyż Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
uchoGogha

PostWysłany: Nie Maj 15, 2005 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bog_and napisał:
ok Very Happy
po kolei 15, 16 17 teraz 2004

bo tak jak kolega ( tak mylśę ) należę do klubu od siedmiu wzwyż Very Happy
pozdrawiam

zeby te cady umialy jeszcze w realu obliczac statystyke budowli ( symulowac naprezenia - efekty mechaniki budowli, efekty termodynamiczne, ( jak to ma miejsce w programach dla samochodziarzy ), i od zdjecia cyfrowego i danych GIS-owskich szukac nowych kierunkow oraz przestrzeni (czyt. Timesa 25.04.05 ), od scanera rozpoznawac rysunek-szkic, dalej na tablecie-szkicowac i modelowac. Domek w pare minut dla idei lub
zachciankek inwestora-gorzej z kasa gdy zintegrowana baza danych o materialach i roboczogodznach, wyrzucila by na drukarce wyniki lub zapisala w pliku excela - wstepny kosztorys.
Powrót do góry
bog_and

PostWysłany: Nie Maj 15, 2005 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę ,że co poniektore mają takie możliwości, tylko ktoś te dane musi musi do nich wprowadzić
nawiasem mówiąc chyba takie możliwości ma allplan dla konstruktorów- to do pierwszej części twojego postu ( kosztorys jak najbardziej, eksport do exela, kiedyś można było jeszcze eksportować do Normy-wersja 17)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Architektura & komputery Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: