This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

allplan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Architektura & komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fantomas

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 6:03 pm    Temat postu: 8.1 Odpowiedz z cytatem

efekt końcowy naszej pracy z pewnością jest ten sam .
natomiast ja robiąc projekty architektoniczne w 8.1 więcej czasu spędzam
przed telewizorem w ciepłych kapciach niz niejeden najlepszy obsługiwacz programu dla mechaników, elektryków, projektantów tokarek, zegarków,
itp. ...no i dla architektów też
I to sobie cenię Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Hoogo

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 7:40 pm    Temat postu: Re: 8.1 Odpowiedz z cytatem

fantomas napisał:
efekt końcowy naszej pracy z pewnością jest ten sam .
natomiast ja robiąc projekty architektoniczne w 8.1 więcej czasu spędzam
przed telewizorem w ciepłych kapciach niz niejeden najlepszy obsługiwacz programu dla mechaników, elektryków, projektantów tokarek, zegarków,
itp. ...no i dla architektów też
I to sobie cenię Smile)

Jakbyś napisał że zaoszczędzone kilka minut poświęcasz na sport, a nie na telewizor i kapcie to bym jeszcze zrozumiał, ale telewizja - porażka - to ja wolę już klikać.

PS: w ogóle dziwna ta dyskusja czyż nie??
fantomas

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 6:26 am    Temat postu: no Odpowiedz z cytatem

Masz rację.
Dziwna a nawet głupia.
Uważam że każdy powinien pracować na tym na czym lubi.
Przeciwny też jestem temu żeby wszyscy jeździli jednym modelem samochodu (czarny ford czy inny maluch).
I dlatego też to nie ja zacząłem obrażać użytkowników innych programów Smile
p.s.
Wybiorę się chyba na basen - za mało się ruszam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Hoogo

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie miałem takiego zamiaru.
Koniec końców to są tylko narzędzia, a chodzi o to żeby na końcu efekt był zadowalający. Poza tym najlepszym narzędziem i tak będzie ołówek i ręka podłączona bezpośrednio do ludzkiego mózgu, czy się mylę?

Basen - świetny pomysł.
fantomas

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkowita racja.
pamietam jak kilka lat temu na targach mocno starszy gość
stanął przed komputerem i zaczął mówić:
nie to kompletny szajs (gówno) patrząc na wizualizacje, projekty i sposób ich wykonywania. A później dyskutował że to powinno być wszystko spięte bezpośrednio z mózgiem (kabelek z tyłu żeby nie przeszkadzał), tu się myśli - a tu rysuje itd...itp.
Myślę że on na pewno tego nie dożyje a my też raczej nie...
może nasze dzieci albo i wnuki.
To będzie ArchiCAD 2080 Very Happy
Ciekawe jak będzie z serwisem i czy nie popieprzą przy okazji wspomnień z wakacji.
Powrót do góry
fantomas

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie miałem takiego zamiaru

Dzięki za przeprosiny - nie ma problemu.
Powrót do góry
Katia

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały powrót do tematu - czy są osoby pracujące pod Allplanem na co dzień albo czynnie jak kto woli?
Poszukuje kogos bo mam czasami jakies pytanka małe -

Dzięki
Ka$
marek

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoogo napisał:
Dzięki za pozdro. Pozdrawiam również.
Deska kreślarska - może
Ale co potrafi badziewie 8.1 czego nie potrafi moja deska??

Pierwsze z brzegu: trim -> ctrl + dow. narzędzie
drugie: rysujesz rzut i masz od razu 3d, czyli elewacje i przekroje
trzecie: masz do cholery kondygnacji i nie masz z tym problemu, tak jak w obumierającym ATD, czy nawet kupionym przez Autodesk (ciekawe dlaczego?) Revicie,
czwarte: automatyczne generowanie zestawienia materiałów, kubatury, powierzchnie pomieszczeń wraz z ich opisywaniem, chyba nie muszę dalej - jest to program dla architektów.

AutoCad to żmudna robota, ArchiCad to radocha (parę lat uczyłem nawet AutoCada, łącznie z programowaniem w lisp'ie, bo też wydawał mi się szczytem osiągnięcia ludzkości w tej dziedzinie)

Pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
fantomas

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja już myślałem że to o allplanie i zdziwiłem sie, że ma kondygnacje...
Ale doczytałem cytat i widzę, że to o ArchiCADzie. Smile
Też polecam.
Powrót do góry
meba

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i po co się tego wszystkiego uczyć godzinami, tygodniami jak ArchiCADa można w tydzień i masz wszystko.. Laughing

rysujesz raz!!
dokonujesz korekt 2D i 3D, kroisz przekrojami, renderujesz linearne elewacje z cieniami, wizualizacje robisz w LightWorksie (już wbudowanym w 9-ke) albo w Szkicu (naśladującym odręczny rysunek) o automatycznych zestawieniach najróżniejszej maści już nie wspomnę..

czemu sobie tak życie utrudniać i pracować na innych programach??
no nie mam pojęcia za cholerę!! Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mmada

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LightWorksie - o co chodzi - ja do tej pory do renderów urzywałem artlantisa - cos wiecej moze na temeat tego LightWorksa i czy mozna renderować w nim projekty z AC z versji 8 ??
meba

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmada napisał:
LightWorksie - o co chodzi - ja do tej pory do renderów używałem artlantisa - cos wiecej moze na temeat tego LightWorksa i czy mozna renderować w nim projekty z AC z versji 8 ??

LightWorks jest programem do renderowania jak ArtLantis tylko, że ma o NIEBO większe możliwości i używa go więcej ludzi, bo naprawdę wiele potrafi..
Od 9-ki jest jako nowy, wbudowany engine w ArchiCADzie no i teraz ArtLantis powoli traci rację bytu.. bo nie trzeba już zapisywać projektu jako *.atl i przenosić do Artlantisa - wszystko jest na miejscu w AC9

a to co potrafi można między innymi zobaczyć na
http://www.archigraph.pl/new/archicad/ind.php?co=165

polecam, bo efekty są naprawdę niezłe, jeszcze go do końca nie rozpracowałam, ale drążę temat w wolnym czasie, jak się dodrążę całkiem to dam znać..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
geno-typ

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="meba@]
a to co potrafi można między innymi zobaczyć na
http://www.archigraph.pl/new/archicad/ind.php?co=165
[/quote]

Zdajesz sobie sprawę z tego, żeby _tak_ wykonać wizualizację - to trzeba w tym siedzieć dobre kilka lat?
Architekt pracujący nie ma szans się tego nawet nauczyć.....
Chyba nie jest to program dla architektów, ale dla specjalistów od wizualizacji. Którzy to w Polsce chyba by nie zarobili - pracując na oryginalnym oprogramowaniu. A jeżeli już, są to przypadki bardzo sporadyczne.
Tak się zastanawiam jakąż to metodą generowania cieni posłużono się przy renderowaniu tych obrazków? I czy nie użyto jakiegoś programu do obróbki zdjęć (np.efekt rozmycia).

Odpowiadając na pytanie autora postu - Wydział Architektury w Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie ma pracownię wyposażoną w AllPlana, nie wiem którą wersję. Musieli swoją drogą dostać dosyć wysokie upusty na licencję. Albo posiadają właśnie wersję edukacyjną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fantomas

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 10:43 am    Temat postu: lajtłorks Odpowiedz z cytatem

...całkowita racja - żeby zrobić porządny render to można bawić się godzinami.
Na szczęście w 9 LW jest dostępny również przy standardowych ustawieniach
a zamiast bawić się shaderami mozna skorzystać z parametrów dostępnej biblioteki materiałów.
Render poniżej liczył się 3 minuty na PIV 2Ghz z 5ooMB RAM i kartą Radeon 9200:
http://www.archicad.pl/strony/produkty/archicad/archicad9/newsy/lw01.jpg

Godzinka wcześniej to była zabawa shaderami - znalezienie takiego brukowca, wody i materiału na ścianę.
Rozmyte cienie tworzone sa z automatu pod warunkiem, że wsadzimy element z biblioteki, który świeci.
Odbicia po prostu są, jeśli materiały są odbijające.
W używaniu LW z 9 mogę przeszkolić w 2 godziny jak ktoś nic nie wie o renderowaniu a w pół godziny jak ktoś ma bogate doświadczenie.
Render w ArchiCADzie 9 korzysta też z wieloprocesorowych kompów (pewnie przyszłość w obliczu powaznych problemów z chłodzeniem procesorów) co zdecydowanie przyśpiesza liczenie wizualizacji.
Oczywiscie nigdy nie jest dość szybko - jak mamy szybszą maszynę to więcej drzewek by się chciało wstawić...
Powrót do góry
meba

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi tylko o to żeby pokazać jakie możliwości na maxa daje LW, wiadomo że do takiego poziomu dochodzi się przez wiele nieprzespanych nocy Smile

wejdź na jakąkolwiek stronkę z grafikami amatorów chociażby www.digart.pl tam pełno jest zapaleńców którzy tworzą coś z wewnętrznej potrzeby a nie dlatego że są zawodowcami..

jeśli się chce to można..
tak przynajmniej mi sie wydaje - może sie mylę..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Architektura & komputery Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: