This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie polecacie książki o architekturze?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulx

PostWysłany: Nie Maj 15, 2005 7:22 pm    Temat postu: Jakie polecacie książki o architekturze? Odpowiedz z cytatem

chodzi mi głównie o architekturę XX - kawałka XXI Wink wieku. Książki o architekturze, architektach... Takie, w których coś jest, które warto kupić. pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mati_wrc

PostWysłany: Nie Maj 15, 2005 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam na pewno dwie ksiażki:

Przygody architektury XX wieku - Przemysława Trzeciaka ale jej już się chyba nie kupi, trzeba szukać w antykwariatach.

Druga to "historia architektury XX wieku" - Konemann (taka cienka książka - 120 stron, format A4, żółto pomarańczowa, no i niedroga Very Happy , do kupienia na pewno w tej księgarni na rynku obok restauracji "Wentzl", księgarnia w bramie - wchodzi się w bramę najpierw są koszulki i jakieś tam pierdoły a w lewo księgarnia, przy wlocie w grodzką).

No i może jeszcze trzecia:

"Architektura późnego modernizmu - Charles Jencks. , nie wiem czy można to gdzies kupić, ja mam z biblioteki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
ulx

PostWysłany: Pon Maj 16, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę w domu mam książek, przydałoby się jeszcze coś nowszego... Tą pierwszą akurat mam Smile Liczę jeszcze na jakieś wypowiedzi - a wiecie gdzie można kupić tanio jakieś takie książki o architekturze? używane, stare itp...
Powrót do góry
Dai

PostWysłany: Pon Maj 16, 2005 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Allegro Wink albo w antykwariacie wyczaić.

Polceam serię "Architektura i architekci swiata współczesnego" stare ale jare, różni autorzy. takie kwadratowate ksiażeczki. SPoro zdjeć niestety czarno-bialych.

Z polskeij współczesnej architektury mozesz zapolować na ksiazki Przemysława Szafera np. "Nowa architektura Polska" i "Polska architektura współczesna".
Powrót do góry
mati_wrc

PostWysłany: Pon Maj 16, 2005 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie nie będe odkrywczy jak odesle Cie do sklep.w-a.pl Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
Ubiqe

PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsza jest seria taschena-architecture now
potem 10x10
atlas architektury Phaidona
i wiele wiele innych , zalezy co lubisz, dobre sa tez monografie, polecam tu el croquisa,
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: