This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urpawnienia arch - dokumentacja praktyki

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sal



Dołączył: 14 Kwi 2004
Posty: 13

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2004 10:33 am    Temat postu: Urpawnienia arch - dokumentacja praktyki Odpowiedz z cytatem

Witam...

Mam takie pytanie, jeżeli ktoś zna odpowieź będę bardzo wdzięczna. Mianowicie:
Czy przy dokumentacji praktyki wykonawczej ( na budowie) do uprawnień do proj. bez ograniczeń w specjalności architektonicznej wymagany jest podpis architekta uprawnionego.
P.S Prowadzę nadzór inwestorski nad rozbudową i modernizacją kompleksu obiektów na umowe zlecenie i mam pytanko, czy mogę sobie wpisać do dokumentacji praktyki na budowie...?
Z góry dziekuję za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kiender



Dołączył: 01 Gru 2002
Posty: 239
Skąd: zza rogu

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2004 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej dowiedz się u źródła czyli w Izbie Architektów ( tutaj Małopolskiej )

www.malopolska.iarp.pl

tel. 427 26 47
_________________
4247271
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
homik



Dołączył: 09 Cze 2003
Posty: 166
Skąd: z Krakowa

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2004 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktyka zawodowa

§ 6. 1. Praktyka zawodowa, o której mowa w art. 14 ust. 4, powinna być odbyta po uzyskaniu dyplomu lub świadectwa ukończenia szkoły albo w czasie zaocznych lub wieczorowych studiów technicznych.
2. Do praktyki zawodowej zalicza się także praktykę odbywaną po ukończeniu trzeciego roku dziennych studiów wyższych, jeżeli spełnia ona warunki, o których mowa w art. 14 ust. 4, i nie wchodzi w zakres praktyki objętej programem studiów.
3. Cały okres praktyki zawodowej powinien być zgodny ze specjalnością uprawnień budowlanych. W stosunku do osób z wykształceniem pokrewnym dla danej specjalności dopuszcza się odbycie 2 lat praktyki, o której mowa w art. 14 ust. 3 pkt 2 lit. b) oraz pkt 4 lit. b), w specjalności innej niż specjalność nabywanych uprawnień budowlanych.
4. Jeżeli praktykę zawodową odbywa się w niepełnym wymiarze czasu pracy, okres praktyki zawodowej podlega odpowiedniemu wydłużeniu, wynikającemu z różnicy czasu w stosunku do jego pełnego wymiaru.
5. Za praktykę zawodową może być również uznana praktyka wykonywana w ramach umowy o dzieło lub umowy zlecenia, jeżeli okres jej wykonywania w ramach jednej umowy nie jest krótszy niż 1 miesiąc w odniesieniu do praktyki projektowej i 3 miesiące w odniesieniu do praktyki na budowie. Łączny okres takiej praktyki nie może przekroczyć połowy wymaganego wymiaru czasu praktyki zawodowej.
6. Osoba nadzorująca praktykę projektową powinna, z zastrzeżeniem § 5 ust. 3, posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń w danej specjalności.
7. Może być uznana za równoważną praktyka zawodowa odbyta za granicą pod kierunkiem osoby uprawnionej do wykonywania zawodu w danym kraju. Praktyka ta powinna być udokumentowana zaświadczeniem, o którym mowa w § 23.

§ 7. 1. Osoba odbywająca praktykę dokumentuje przebieg praktyki zawodowej w zeszycie formatu A4 z ponumerowanymi stronami, zwanym dalej "książką praktyki zawodowej".
2. Przed rozpoczęciem dokumentowania przebiegu praktyki zawodowej osoba odbywająca tę praktykę jest obowiązana złożyć książkę praktyki zawodowej do opieczętowania w organie właściwym w sprawach uprawnień. Organ zwraca opieczętowaną książkę praktyki zawodowej w terminie 7 dni.
3. W książce praktyki zawodowej należy:
1) wymienić obiekty budowlane, przy których projektowaniu lub realizacji brała udział osoba odbywająca praktykę zawodową, określając rodzaj, przeznaczenie, lokalizację i konstrukcję obiektu oraz odpowiednio do specjalności uzyskiwanych uprawnień inne charakterystyczne dane techniczne,
2) określić cotygodniowo charakter czynności pełnionych w czasie odbywania praktyki zawodowej z potwierdzeniem i zaopiniowaniem co najmniej raz na 3 miesiące przez osobę kierującą praktyką.
4. Po zakończeniu praktyki zawodowej w wymiarze wymaganym do uzyskania uprawnień budowlanych lub przy zmianie jednostki, w której była odbywana praktyka zawodowa, osoba kierująca praktyką wpisuje w książce praktyki zawodowej ogólną ocenę teoretycznej i praktycznej znajomości zawodu osoby odbywającej praktykę. Ocenę tę potwierdza kierownik jednostki, w której odbywano tę praktykę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
geno-typ



Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 65

PostWysłany: Sob Maj 15, 2004 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prowadzę nadzór inwestorski nad rozbudową i modernizacją kompleksu obiektów na umowe zlecenie i mam pytanko, czy mogę sobie wpisać do dokumentacji praktyki na budowie...?


Arrow Sal

Piszesz bzdury to i nie wpisuj ich do książki praktyk, tak bym Ci radził.
Twisted Evil

Zdradź mi jakimż to cudem prowadzisz nadzór inwestorski nad budową i jednocześnie odbywasz staż niezbędny do uzyskania uprawnień. Wykonywanie nadzoru inwestorskiego jest działalnością, która wchodzi w zakres samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Art.12 Ustawy z dn.7 lipca 1994 Prawo budowlane) Shocked Shocked Shocked

Co to za humbug??? Umowe zlecenie z kim podpisałaś?
Prowadzić ten nadzór może tylko osoba z uprawnieniami, więc może Cię co najwyżej zatrudniać jako pomocnika bądź asystenta.
I na serio to może się z nią dogadasz, żeby Ci wpisała te godziny pracy na poczet jakiegoś projektu.

Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nie ma nic wspólnego ze stanowiskiwm kierownika budowy, a tylko pracując pod nim możesz te godziny wpisać do zeszyciku.
Praktykę na budowie, pieszczotliwie przez Ciebie nazwaną wykonawczą, możesz zastąpić ekwiwalentem, pracując w Urzędzie Wojewódzkim bądź Starostwie Powiatowym w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Pracujesz w powyższych urzędach? To skąd umowa zlecenie?
Nie no .... kompletna bzdura chyba, że coś przeoczyłem


Ostatnio zmieniony przez geno-typ dnia Sro Lis 17, 2004 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
geno-typ



Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 65

PostWysłany: Sob Maj 15, 2004 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiender napisał:
Najlepiej dowiedz się u źródła czyli w Izbie Architektów ( tutaj Małopolskiej )

www.malopolska.iarp.pl

tel. 427 26 47


Oni akurat mają w tej kwestii może i coś do powiedzenia, ale nie są organem decyzyjnym, tylko stosowne komisje kwalifikacyjne.
I tu trzeba pytać o sprawy uznaniowe jak już coś....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sal



Dołączył: 14 Kwi 2004
Posty: 13

PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Geno-typie... skąd u Ciebie takie nie myślenie.... nie wiem, ale nie dociekam. Przecież to logiczne, że pracuję jako asystentka i.n. na umowę zlecenie i za to mi płacą. Zadałam konkretne pytanie i nie wiem czy to powód żeby się tak rozwodzić i jeszcze w dodatku bez większego sensu i potrzeby.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
geno-typ



Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 65

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sal napisał:
Geno-typie... skąd u Ciebie takie nie myślenie[...]nie wiem czy to powód żeby się tak rozwodzić i jeszcze w dodatku bez większego sensu i potrzeby.
Pozdrawiam


Embarassed
Ano jest powód. Napisałem m.in.
geno-typ napisał:

Zdradź mi jakimż to cudem prowadzisz nadzór inwestorski nad budową i jednocześnie odbywasz staż niezbędny do uzyskania uprawnień. Wykonywanie nadzoru inwestorskiego jest działalnością, która wchodzi w zakres samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Art.12 Ustawy z dn.7 lipca 1994 Prawo budowlane)


No i pytanie podtrzymuję. Bycie architektem to jedno, a bycie inspektorem nadzoru to drugie. To są dwie RÓŻNE funkcje i wymagają zdobycia oddzielnej praktyki. Piszesz, że odbywasz nadzór inwestorski, a chcesz zdobywać uprawnienia do proj. bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Ja po prostu nie rozumiem, jak jednocześnie asystujesz przy nadzorze inwestorskim i dokumentujesz praktykę budowlaną.
Albo jestem niedouczony, albo Twoja ignorancja przeszkadza Ci, ale o tym nie wiesz nawet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
black



Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 1

PostWysłany: Czw Maj 19, 2005 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja mam pytanko odnośnie uprawnień.
Pracuje na etacie, ale nie mogę tej pracy "wpisać" do książki praktyki zawodowej.
Po pracy mam dużo czasu i moge sobie projektować ( studia skończyłem)
ale zgodnie z przepisami na umowę zlecenia moge mieć tylko połowę wymaganego czasu praktyki reszta musi podobno być na umowę o pracę.
Jak zawrzeć umowę o pracę bez wynagrodzenia??
Jako "niewykwalifikowany" architekt mógłbym pracować za darmo byle mieć wpisy w książce i mam nawet u kogo to robić, ale z tego co się orientuję to kodeks pracy nie zezwala na pracę za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group