This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Technologie czy nie technologie?Ksiazki i inne.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FaberKos

PostWysłany: Sob Lut 07, 2004 2:07 pm    Temat postu: Technologie czy nie technologie?Ksiazki i inne. Odpowiedz z cytatem

Oczywiście oprócz znanych ostatnio wydanych podręczników przez Pana dr.Markiewicza nie spotkałem się,albo porostu za mało grzebałem, z książkami opisującymi nowe technologie.
Ja jestem zwolennikiem i miłośnikiem wykorzystywania w ramach określonego budżetu takich rozwiązań technicznych, które po za walorami,które maja polepszyć funkcjonowanie obiektu przyczyniają się do jego wyjątkowej architektonicznej estetyki.Stad moja ciekawość i temat,może ktoś dotarł ostatnio do książek czy normalnych skryptów opisujących tego typu zagadnienia.Wiem ze teraz każda firma zajmująca się budownictwem dba o prace badawcze nad nowinkami i stało się to już normalne i dobrze.
Jest jednak cześć ludzi, którzy nie SA do końca przekonani do używania wyrachowanych detali,instalacji itp. i uważają ze to nie jest dziś "podstawa" architektury. Patrząc na ostatnie biomorficzne twory współczesnej architektury nie da się uniknąć wiedzy o najnowszych osiągnięciach technicznych. Oczywiście jest odpowiednia moim zdaniem granica, która powinna rozdzielić wizje Pana Architekta od typowo technologicznej wiedzy Pana Inżyniera,do tego jeszcze dochodzi nieodzowny i bardzo liczący się przede wszystkim dziś budżet,który w takim samym stopniu jak pozostałe składowe wpływa na jakość,trwałość architektury.
Czy stwierdzenie wiec Richarda Rogersa, „że Forma podąża za zyskiem "jest nie tylko jego żartobliwym stwierdzeniem, lecz jak to w historii bywa stało się pewna ideą? Czasy "high techu" trochę już odchodzą, ale pewna myśl została.Inteligentne budynki,Internet, nowe źródła energii to już konieczność czy tylko chwilowy kaprys czasów, po którym po 200 latach będziemy poznawać obiekty z Teraz? Czy tez ta różnorodność będzie na tyle duża ze mówienie o Teraz w kontekście technicznych nowinek niema sensu?
To tyle, jeśli ktoś posiada namiary na najnowsza fachowa literaturę to prosze o w wypisanie znanych pozycji i oczywiście własne zdanie na temat nowinek technicznych w architekturze.

pzdr

krzysztofaber

Ostatnio zmieniony przez FaberKos dnia Nie Lut 08, 2004 2:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger MSN Messenger
homik

PostWysłany: Sob Lut 07, 2004 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo mi sie podoba ten tekst rogersa. mozesz cos dostepnego polecic do przeczytania wiecej na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
FaberKos

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

homik napisał:
bardzo mi sie podoba ten tekst rogersa. mozesz cos dostepnego polecic do przeczytania wiecej na ten temat?

Nie wiem gdzie to wyczytalem.Ostatnio pamięć dośc chłonna i nawet zapamietalem kto to powiedzial ale gdzie ...jak sam dojde do tego w tym malym bałagnie wsród ksiazek odpowiem bo sam jestem ciekaw z której strony to wpadło do mojej głowy. Very Happy
Moze ta forma dostała juz tyle celow za którymi musi podażać ze juz moze jej nie ma i jest tylko ten cel do którego non stop ktos ja zmuszał i uciekła... Confused Confused Confused
pzdr
krzysztofaber
FaberKos

PostWysłany: Wto Lut 24, 2004 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami wystarczy jedynie :
http://www.articomp.net/humor/koniec.htm#

pzdr
krzysztofaber
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: