This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

już myśleć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury [inne]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karola1171

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 12:47 pm    Temat postu: już myśleć? Odpowiedz z cytatem

hey ! od września będe licealistką na profilu mat - ekonomia (rozszerzona matematyka, geografia i język) moim marzeniem są studia architektury. Mam predyspozycję do zawodu - po ocenie nauczyciela plastyki oraz doradcy zawodowego. Uczę się nieźle - średnia 5.85 Very Happy Czy jednak już teraz powinnam zacząć myśleć o jakichś lekcjach rysunku? Czy może o czymś innym?

Ps. przeraża mnie matura z fizyki - bo najlepiej rozszerzona :/ nienawidze fizyki. w gim mieliśmy takiego nauczyciela, który w ogóle nie przywiązywał wagi do przedmiotu więc nic sie nie uczyłam ;p Mieszkam nma pomorzu środkowym i nie wiem jaką uczelnie wybrać.. zależy mi na tym, żeby nie na drugim końcu polki ale i też chodzi o renomę. Mile widziane by było, gdyby była możliwość praktyki w niemczech, bo j niemiecki to moja druga pasja. W czerwcu zdałam Zertifikat Deutsch uzyskując 287/300 pkt. Jeżeli jednak ta nieszczęsna fizyka jest nizbędna jestem gotowa się zmobilizować i poświęcić, choćby nawet miały to być korki w wolnym czasie ;]]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pani_architekt

PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super że już teraz myślisz o takich rzeczach i że jesteś w tym przekonana. Co do lekcji rysunku - większość zaczyna od 2 klasy liceum, niektórzy nawet dopiero w 3ciej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zapisała się gdzieś na lekcje rysunku architektonicznego już teraz. Nie musisz przecież od razu uczęszczać na takie zajęcia raz w tygodniu. Na intensywne przygotowania masz jeszcze czas Wink

Co do wyboru uczelni - przodują oczywiście: Warszawa, Kraków i Wrocław. Ja sama skończyłam Łódź i jestem z niej bardzo zadowolona. Zatem będę się wypowiadać o Łodzi, może ktoś z innego miasta napisze Ci co i jak.

Aby się dostać obowiązkowa jest matematyka, język i egzamin z rysunku. Fizyka - jest dodatkowo punktowana, ale nie jest obowiązkowa.

W Łodzi (tak jak w wielu uczelniach) odbywa się program SKORATES bądź ERASMUS. Wielu studentów wyjeżdża studiować na uczelnię zagraniczną na co najmniej pół roku, wielu tam zostaje do końca Wink Partnerskimi uczelniami są politechniki niemieckie, włoskie, norweskie, greckie... multum Wink

Myślę iż jeśli nauka będzie Ci szła tak dobrze jak do tej pory, nie będziesz miała problemu z maturą i przedmiotami technicznymi. Pomyśl teraz o szlifowaniu rysunku i znajomości historii architektury. Powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Wydział Architektury [inne] Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: