This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

lukarna "wole oko" help!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Technologie - budownictwo - technika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artiko

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 2:22 pm    Temat postu: lukarna "wole oko" help! Odpowiedz z cytatem

Mam prosbę. Czy ktoś może mi napisać jak najprościej wykonać wole oko chodzi mi o konstrukcje więźby. Wdzięczny byłbym za jakiś rysunek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
manyds

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ci pomoge

Konstrukcja wolego oka taka sama jak tpowej lukarny. Sciana okienna oparta na murłacie lub płatwi. Kształt sciany wycięty w kaształt wolego oka. Z przyciętych krokwi nad otworem poprowadzone kontrłaty umocowane do wyprofilowanej sciany pod katem około 13* 15*

rysunki i wiecej inf znajdziesz np. w "Poradnik budowlany dla architektów" Zdzisława Mączeńskiego
Powrót do góry
archemiczny

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś sporo informacji -wraz z danymi liczbowymi-kąty i takei tam -znalazłem na stronie muratora
Powrót do góry
docent56

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby zbudowanie wolego oczka było takie proste jak pisze manyds to byłoby ich więcej na dachach . Byłyby też ładniejsze.Od paru lat wykonuję wole oczka w/g własnej teorii opartej na geometrii analitycznej dlatego,że nie znalazłem wystarczająco wyczerpującej literaturyChyba jej nie ma bo konstrukcje wolich oczek w relizowanych przeze mnie więżbach zawierały zbyt mało informacji do ich wykonania .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
jack

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak w skrócie to: podstawa to minimum dwa razy wysokość czyli jeśli wysokoś oka jest h to podsawa jest 2h a do góry minimum 3h(wierzchołek oka jest na wysokości minimum 3h) reszta to cierpliwość i dokładność przy tych proporcjach zawsze wyjdzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger
docent56

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konstrukcję wolego oka o podstawie ok. 6.5 m dwie osoby wykonują 4 do 6 dni.Ostatnie informacje są błędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Technologie - budownictwo - technika Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: