This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dwa pytania od laika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Technologie - budownictwo - technika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ange

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 11:37 am    Temat postu: Dwa pytania od laika Odpowiedz z cytatem

Witam,

W sprawie budownictwa/architektury jestem laikiem, a zaczynam powoli myśleć o wybudowaniu domu. Jestem zwolennikiem raczej niestandardowych rozwiązań i stąd moje pytanie. Jakie trudności niesie ze sobą budowa domu o takim kształcie:

http://www.tommie-wilhelmsen.no/media/picture/00/00/000063.jpg

czy wykonanie tak 'wygiętych' ścian będzie bardzo drogie?

Drugie pytanie - czy jest możliwe wykonanie sztucznego wzniesienia na działce, jeśli tak, jaki jest rząd kosztów takiego przedsięwzięcia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
b_w_jasiu

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fiu fiu fiu...co do pierwszego pytania a propo scian, to nie wiem jaki jest twoj zamysl bo mozna to zrobic tak ze sciana wewnatrz jest prosta a na zewnatrz stosuje sie okladzine zeby wygladala jak wygieta, badz robi sie konstrukcje sciany z drewna klejonego co troche kosztuje...
co do drugiego pytania to widze ze gustujesz w najdrozszych rozwiazaniach bo nadsypanie sobie dzialki to z tego co wiem dosc drogi wydatek, rzekl bym bardzo drogi
Powrót do góry
Kazek K

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

b_w_jasiu napisał:
co do drugiego pytania to widze ze gustujesz w najdrozszych rozwiazaniach bo nadsypanie sobie dzialki to z tego co wiem dosc drogi wydatek, rzekl bym bardzo drogi

Jest tu zależność - skąd wziąć ziemię?

Można czasami zabrać ze swojej działki (z innej jej części lub tą wykopaną przy budowie) i przepchać spychaczem.
A jeżeli nie mamy jej na swojej działce to wtedy pozostaje kalkulacja - ile nadsypać i co - czy warto niszczyć naturalny układ warstw ziemi (bo to co przywieziemy może nie nadawać się do uprawy truskawek).

Jeżeli już chcemy nadsypać to obliczamy kubaturę nadsypania i ile ciężarówek ma ją przywieźć. Obliczoną ilość sobie przemnóż przez odległość skąd mają przyjechać (1km nie równy 30 km) i masz koszt.

My raz nadsypywaliśmy działkę gościowi, a 0,5km obok budowali fragment drogi szybkiego ruchu w zagłębieniu i nie mieli co robić z ziemią. Zatem przywozili ją do niego na działkę za friko, oni byli szczęśliwi bo się jej pozybyli, a gość miał dużooo ziemi gratis.
Powrót do góry
b_w_jasiu

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec masz odpowiedz gdzies blisko budowa=ziemia gratis....prosty rachunek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum W-A.pl Strona Główna -> Technologie - budownictwo - technika Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: