This is flash
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zacząc??

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawido1991

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 11:33 am    Temat postu: Jak zacząc?? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mam 14 lat. Mieszkam w Elblągu. Jak ktoś nie wie to na północy Polski koło Gdańska (okolo 50km). Teraz bede musiał wybrać liceum. I teraz zaczyna się mój problem. Nie wiem gdzie iść. Liceum Ogólnokształcące *sprawdzałem jest profil politechniczny czy jakoś tak*. Rozmyślam także sprawde czy nie iść do jakiegoś technikum. Wiem że mówi się ogólniak lepszy ale jak by się zastanowić to w technikum bardziej by mnie przygotowali do zawodu Razz. No licze ze mi pomozecie no i jak możecie to powiedzcie także co zrobić dalej?? studia (gdzie itd). Aha a tak na marginesie, nie wiem wlasnie jak trenowac na kompie rysowanie. Uzywalem auto cada ale jakos nie moglem zajarzyc. Arcon itd to troche lipne ;p. Odpada Paint itd ;p. Jest tylko jeden duzy problem , mianowicie mialem beznadziejna facetke od plastyki. Normalnie masakra. Wychodzila mi z obliczen 5 ale no nie wiem chyba mnie nie lubiła ;/ postawila 4. Z techniki mam 5. Na jakich przedmiotach sie skupic. Mam o co walczyc?? Pomocy Razz Laughing [/code]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Dai

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plastyka czy to w liceum czy to w gimnazjum nie ma nic wspólnego z prawdziwym rysunkiem. Tak samo jak muzyka nie ma nic wspólnego z prawdziwą muzyką (przynajmniej moja nie miała). Tak samo nie przejmuj się techniką, jeśli jest prowadzona w podobny sposób jak rpzed reformą (a raczej nie uczą was właściwości betonu ;D) to ci się na 99% do niczego nie przyda.
Nie wiem co to za profil politechniczny. Kiedyś (przed reformą) jedynym sensownym wyjściem (poza LO) było technikum budowlane. Na arch. można iśc po czymkolwiek (mam kolegę po profilu liceum biol-chem). Jeśli w twojej okolicy nie ma dobrego technikum idź do dobrego LO (i na odwrót ;D).
Co do rysunku odręcznego to zapisz się na jakiś kurs rysunku architektonicznego - to jedyna droga (chyba że jest się genialnym). Można się w rok porządnie nauczyć.

Jak trenować rysowanie na kompie?
1.Zapisać się na kurs
2.Kupić książkę/Znaleźc jakiś poradnik on-line.

A z wyborem miejsca studiów poczekaj chociaż do 2 klasy liceum. Sytuacja się zmienia. Dzisiaj jest tak, a za 3 lata będą miały inny program nauczania, nowe budynki itp. Spokojnie, ejsteś dopiero w gimnazjum, nie masz jeszcze o co walczyć. Walka zaczyna się maturze i egzaminie rysunkowym.

Na jakich przedmiotach się skupić? Zobacz sobie na rozkłady zajęć uczelni i nazwy przedmiotów. Powinnaś sie skupić zarówno na historii (zwłaszcza hist. sztuki) jak i na przedmiotach matematycznych czyli generalnie powinnaś się uczyć wszystkiego ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dawido1991

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki. Postaram się coś poszukać w internecie. Jeszcze raz dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger
Kaśka

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wiecej nie mieszkasz daleko od gdanska wiec jesli kiedys bedzie ci bardzoo zalezalo to sa jkaies kursy [ nie wiem dokladnie o co z nimi chodzi] na pewno jednak juz w oststniej klasie liceum warto sie zakrecic [ szczególnie jak sie porzaadnie nie rysoawalo wczesniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum W-A.pl Strona Główna -> Dyskusje o architekturze Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: