Czym jest laminat?

Porady i informacje...

13-10-2021  Autor: Materiał zewnętrzny   Źródło: Materiał zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Laminaty hpl są materiałem doskonale znanym. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie jako materiały dekoracyjne. Spotykamy je w każdy domu i w wielu biurach. Jest to idealne rozwiązanie dla powierzchni średnio oraz intensywnie wykorzystywanych. Jest to materiał wykończeniowy do blatów, parapetów czy też jako okładzina na meble. Laminaty nadają się również doskonale do wykańczania powierzchni krzywoliniowych oraz jako elementy do produkcji paneli ściennych, lad sklepowych i wielu więcej. Na rynku znajdziecie szeroki wybór kolorów oraz atrakcyjne wzornictwo, które umożliwia łączenie np. z blatem kuchennym.

Laminaty jako materiał wykończeniowy

Na rynku znajdziemy laminaty różnych rodzajów. Różnice między nimi wynikają ze sposobu produkcji. Poniżej przedstawiam cztery podstawowe rodzaje oraz krótką ich charakterystykę.

Najpopularniejsze są laminaty hpl. Uznaje się je za najbardziej odporny materiał, mają bardzo szerokie zastosowanie. Laminat taki powstaje na skutek prasowania wielu warstw papieru. Prasowanie odbywa się za pomocą wysokiego ciśnienia. Najczęściej zastosowanie znajdujemy na blatach kuchenny, meblach zarówno w biurze jak i łazience oraz na panelach podłogowych.

Kolejną grupą są laminaty metaliczne. W tych produktach papier został zastąpiony specjalną mieszanką folii, miedzi, aluminium i stali nierdzewnej. Dzięki specjalnej technologii laminaty tego rodzaju mogą mieć różną strukturę. Dzięki temu często znajdują one zastosowanie w pionowych elementach jak drzwi czy też panele ścienne.

Następnym popularnym produktem są laminaty mineralne. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się tam gdzie panuje duża wilgoć. Na przykład przy kuchennym zlewozmywaku. Laminat mineralny daje wiele możliwości aranżacji.

Ostatnią z omawianych grup będą laminaty magnetyczne. Tego rodzaju laminaty mają podobną budowę jak tablice szkolne. Można po nich pisać oraz coś do nich przyczepiać. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w biurach.

Więcej informacji oraz szeroką ofertę znajdziecie na stronie https://www.patron-bis.pl/.

Laminaty hpl i inne - wady

Laminaty posiadają wiele zalet, ale oczywiście nie są również bez wad. Wady laminatów warto poznać, dzięki temu będziemy wiedzieli, na co uważać w codziennym ich użytkowaniu.

Blaty kuchenne, to jedno z najczęstszych miejsc zastosowania laminatów. Zaletę tego rozwiązania jest atrakcyjna cena, ale wadą podatność na uszkodzenia takie jak zarysowania nożem oraz ograniczona odporność na wysokie temperatury. Każdy od czasu do czasu stawia gorący garnek na blacie. Uszkodzony laminat nadaje się do wymiany.

Teraz już wiecie jak wybierać laminat i na co przy tej czynności zwrócić uwagę.

 

Zobacz także:

Najlepsze grzejniki wewnętrzne > > >

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com