Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Water Mansion House - projekt rezydencji nad wodą pracowni JMW Architekci

Informacje...

2019-03-22  Autor: JMW Architekci   Źródło: JMW Architekci   Kategoria: Projekty i realizacje

Water Mansion House to rezydencja mieszkalna stworzona z myślą o spełnie-niu oczekiwań inwestora, któremu zależało na wysokim standardzie i komforcie domu zaprojektowanego w stylu hotelowym, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii. Ten wyjątkowy projekt analizowany był przez architektów z pracowni JMW na wielu płaszczyznach, a otoczenie natu-ralne domu powstało we współpracy z brytyjskim architektem krajobrazu spe-cjalizującym się w projektowaniu pól golfowych. Zakres prac obejmował za-równo analizę architektury budynku mieszkalnego, jak i pawilonu ogrodowego z egzotycznymi roślinami zlokalizowanego na wyspie.

Wysoki na dwa naziemne piętra budynek posiada podpiwniczenie przeznaczo-ne dla obsługi. Tam też umiejscowiono kuchnię roboczą, pomieszczenia go-spodarcze, techniczne, a także garaż podziemny mieszczący kilka samocho-dów. Parter obejmuje wysokie, bo aż pięciometrowe pomieszczenia strefy dziennej, do których światło dociera poprzez wyjątkowo przestronne prze-szklenia, dochodzące do 8 metrów wysokości. Z tego powodu budynek wypo-sażony jest w system kontroli nasłonecznienia i temperatury. Jest on autono-miczny, jeśli chodzi o ogrzewanie, co stanowi dużą wartość z punktu widzenia ekologii.
 
Na parterze znajdują się salon, jadalnia, kuchnia oraz gabinet. Ale to nie wszystko – na tym poziomie gospodarze mają do dyspozycji również basen wraz ze strefą fitness, a także wewnętrzne patia z roślinnością, które rozrzeź-biają bryłę wprowadzając zieleń do wnętrz. Wokół gabinetu rozpościera się za-daszony taras ze strefą wypoczynku i dużym stołem oraz zewnętrznym paleni-skiem. Na piętrze znajduje się – nieco niższa, choć wciąż wysoka – strefa in-tymna, w skład której wchodzą sypialnie połączone z garderobami i łazienkami oraz zielone tarasy. Zamiłowanie do okalającej dom przyrody, spowodowało wyniesienie jej też na wyższą kondygnację – szczególnie w głównej sypialni, z której można wyjść na duży zielony taras z sadzawką. To rozwiązanie, poza estetyką, zostało zaproponowane przez architektów z pracowni JMW z powo-du doskonałych właściwości izolacyjnych, co wpływa bezpośrednio na ilości energii potrzebnej na ogrzanie i schłodzenie budynku. Kropkę nad i projektu stanowi lądowisko dla helikopterów usytuowane na dachu.
 
Specyficzne położenie 10-hektarowej działki na podłożu gliniasto podmokłym, zdecydowało o tym, że dużą rolę odgrywają tu zbiorniki wodne pomyślane w taki sposób, aby dom znajdował się w ich centrum. Dzięki temu patrząc z każ-dej strony domu można podziwiać niesamowite widoki. Mały akwen – w posta-ci niewielkiej sadzawki – jest przewidziany także na piętrze budynku. Ważnym punktem odniesienia jest ponadto kilkusetletni dąb rosnący na tym terenie, wo-kół którego zorganizowano projekt z uszanowaniem jego przestrzeni. Natura znajduje tu swoją kontynuację także w wykorzystanych do zewnętrza bryły ma-teriałach. To kamień naturalny, drewno oraz jako uzupełnienie – spiek kwarco-wy.

O pracowni:
Pracownia JMW ARCHITEKCI powstała w 2008 roku. Tworzą ją Krzysztof Jachowicz, Łukasz Michalski i Jakub Wiśniewski, absolwenci wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. W ich portfolio znajdują się zarówno kompleksowe projekty budynków architektonicznych jak i aranżacji wnętrz, prywatnych i komercyjnych: showroomy, sklepy, biura, restauracje. Architekci są autorami pro-jektów koncepcyjnych i modernizacyjnych przestrzeni wspólnych biurowca Stratos Office Center czy pięknych biur firmy Westwing Home & Living przy ul. Twardej w Warszawie. JMW Architekci odpowiada-ją także za nowatorski projekt modułowej, wielofunkcyjnej wyspy kuchennej Modultop, która w 2017 roku była prezentowana na targach Salone del Mobile w Mediolanie.
www.jmwarchitekci.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Mieszkać ze sztuką

2021-04-02

Kiedy punktem wyjścia w pracach nad projektem wnętrz staje się stuletni obraz, a pani domu kocha antyki,… »

Mieszkanie z widokiem na las w Poznaniu - Atelier Starzak Strebicki

2021-04-02

Apartament z widokiem na las, położony na siódmym piętrze powstał w wyniku połączenia dwóch… »

Ciepły minimalizm w warszawskim apartamencie

2021-04-02

Ten 180-metrowy apartament to królestwo naturalnych materiałów i najlepszego wzornictwa od… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2021 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro