Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Saint-Gobain Glass Oficjalnym Partnerem konferencji INGLASS 2014

Saint-Gobain Glass

2014-02-20  Autor: Anna Rymarczyk   Źródło: Saint-Gobain Glass   Kategoria: Patronaty

Czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji Architektonicznej INGLASS pod patronatem SARP, która odbyła się 4 lutego w Hotelu Marriott w Warszawie, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i dostarczyła nowego spojrzenia na kierunki rozwoju szkła budowlanego. Oficjalnym Partnerem wydarzenia była firma Saint-Gobain Glass.

Tegoroczna konferencja INGLASS upłynęła pod znakiem inspirujących prelekcji oraz wystaw tematycznych, które zgromadziły aż 250 osób. Uczestnicy mogli wysłuchać 17 wykładów, wygłoszonych przez uznanych europejskich projektantów, przedstawicieli środowisk akademickich, a także wiodących firm z branży budowlanej, w tym Saint-Gobain Glass, która była Oficjalnym Partnerem wydarzenia. Wydarzenie uświetniła obecność takich sław ze świata architektury jak m.in. Matthew Potter z biura Wilkinson Eyre Architects, Juan Coll-Barreu z Coll-Barreu Arquitectos czy Kristian Lars Ahlmark – partner biura Schmidt Hammer Lassen Architects. Tak zróżnicowany dobór prelegentów pozwolił na spojrzenie na problem kondycji i przyszłości szkła projektowego z wielu interesujących perspektyw.

Inspirujący wgląd w przeszkloną architekturę

Część merytoryczna konferencji rozpoczęła się od przemowy Prezesa SARP Mariusza Ścisło. Wygłosił on tezę, która stała się myślą towarzyszącą konferencji. Stwierdził, że główne tendencje w rozwoju szkła projektowego są silnie związane ze zmianami w stylu życia i szybkim rozwojem technologii. Podczas całodziennej konferencji poruszono całe spektrum zagadnień architektonicznych, od projektowania fasad przyszłości aż po nowoczesne aranżacje wnętrz. Swoje inspirujące koncepcje przedstawili m.in. fiński architekt Rainer Mahlamäki – autor projektu budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Matthew Potter współtwórca spektakularnych Oranżerii w Zatoce w Singapurze oraz Ósbjørn Jacobsen – zdobywca nagrody Mies van der Rohe 2013 za projekt hali koncertowej Harpa w Reykjaviku. Wszystkie te wystąpienia pokazały, że przed architektami pojawiają się zupełnie nowe wyzwania, którym mogą sprostać tylko dzięki współpracy z producentami szkła na każdym etapie inwestycji.

Branża w ciągłej zmianie

Wymiana doświadczeń pomiędzy projektantami i firmami z branży szklarskiej pozwala uzyskać do tej pory nieosiągalne efekty, zarówno pod względem parametrów, jak i designu. Podczas wystąpienia zatytułowanego „Innowacyjne szkło Saint-Gobain – ewolucja czy rewolucja” Piotr Komala, Dyrektor Marketingu i Innowacji w firmie Saint-Gobain Glass, przedstawił różne kierunki w aranżacjach wnętrz, od żółtych przeszkleń w stylu retro aż po nowoczesne ornamenty SGG MASTERGLASS czy szkło o zmiennej przejrzystości SGG PRIVA-LITE. Zwrócił również uwagę na intensywne przemiany w projektowaniu fasad budynków.

– Rewolucja produktowa odbywa się na naszych oczach. Z obserwacji firmy Saint-Gobain Glass wynika, że połowa innowacyjnych szkieł przewidzianych w projektach budynków przyszłości w 2020 roku jeszcze nie została opracowana. Ścisła współpraca ze środowiskiem architektów oraz projektantów na całym świecie pozwala nam na przewidywanie przyszłych trendów i sukcesywne wdrażanie innowacji – zauważył Piotr Komala w podsumowaniu swojego wystąpienia.

Na potwierdzenie tego stwierdzenia firma Saint-Gobain zaprezentowała po raz pierwszy nowe wysokoselektywne szkło SGG COOL-LITE EXTREME 50/22, które jeszcze zaledwie kilka tygodni temu było na etapie badań laboratoryjnych.

Więcej informacji na stronie www.saint-gobain-glass.com

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Fasada Roku 2020 - zgłoszenia na półmetku

2020-07-30

Już niespełna trzy miesiące zostały architektom, inwestorom i wykonawcom na zgłoszenie projektu do tegorocznej… »

Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019

2020-06-12

2 czerwca 2020 obyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. Podczas… »

Wystartował plebiscyt w ramach konkursu Fasada Roku 2020

2020-06-12

Po raz kolejny internauci wybiorą najpiękniejsze fasady w Polsce wykonane w technologii Baumit. Ruszyło… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro