Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jesienna edycja Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE 2013 przyciągnęła ponad 43 tys. Zwiedzających

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

2013-11-25  Autor: Karolina Sirko   Źródło: www.rednetmedia.pl   Kategoria: Patronaty

Podczas dwóch jesiennych miesięcy w sezonie targowym 2014, Spółka redNet Media zorganizowała 6 spotkań targowych w największych miastach Polski. Imprezy w Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu przyciągnęły łącznie ponad 43 tysiące Zwiedzających, którzy mogli zapoznać się w ofertą ponad 500 Wystawców. Miniony cykl Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE okazał się znaczącym sukcesem dla samych organizatorów jak i dla Wystawców. Dla jednych i drugich nadeszły lepsze czasy w branży nieruchomości, co bezpośrednio przełożyło się na zainteresowanie targami.

Zarówno Wystawcy jak i organizatorzy zgodnie twierdzą, że klienci coraz częściej wiedzą dokładnie czego chcą, odwiedzają targi w konkretnym celu i szukają dla siebie najlepszej oferty. Deweloperzy z kolei, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, są elastyczni i dopasowują oferty pod klienta. Takie podejście sprawia, że to właśnie targi mieszkaniowe są idealnym miejscem do negocjacji. Deweloperzy mają wówczas szansę dotrzeć do ogromnej liczby osób – potencjalnych nabywców, z kolei klienci mogą porównać kilkadziesiąt ofert w jednym miejscu i czasie i znaleźć tę najlepszą dla siebie.

Trudno jednoznacznie określić, jakie są oczekiwania klientów wobec nieruchomości mieszkaniowych. Pomimo tego, że podczas Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE dało się zauważyć bardzo konkretne indywidualne oczekiwania klientów, to jednak były one bardzo różnorodne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno kawalerki w centrum, jak i domy pod miastem. To również sygnał dla deweloperów i Wystawców – każda inwestycja ma szansę wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów.

Analizując ankiety przeprowadzone wśród Zwiedzających w każdym z miast, można zauważyć pewne prawidłowości. Klienci wciąż przy wyborze mieszkania najczęściej sugerują się ceną, choć da się zauważyć, że częściej niż w minionych latach wymieniają atrakcyjną cenę i wysoką jakość jako równoważne czynniki. Są jednocześnie skłonni zapłacić wyższą cenę za lepszą lokalizację i wysoką jakość materiałów wykończeniowych.

Wybór metrażu mieszkania zależy oczywiście od warunków życiowych, jednak wyraźnie widać, że mieszkania 2-3 pokojowe interesują Zwiedzających najbardziej. Prawdopodobnie najwyższe zainteresowanie w tym segmencie wynika z potencjału takich mieszkań - to idealne metraże i rozkłady dla młodych małżeństw i dla rodzin z dziećmi. Drugą pozycję pod względem popularności zajmują kawalerki. Co więcej, zanosi się na wzrost zainteresowania jednopokojowymi mieszkaniami, w efekcie wchodzącego z nowym rokiem programu rządowego Mieszkanie dla Młodych, dedykowanego głównie takim niewielkim metrażom. Według ankiet, wysoko cenione przez kupujących jest atrakcyjne umiejscowienie nieruchomości. Gros ankietowanych ceni sobie dogodną lokalizację lub przynajmniej rozwiniętą sieć komunikacyjną, pozwalającą na szybkie poruszanie się po mieście.

Targi mieszkaniowe to już nie tylko forum ofert deweloperów. Zwiedzający,  zainteresowani kupnem mieszkania, szukają kompleksowych rozwiązań i informacji. Dlatego redNet Media wzbogacił swoje imprezy targowe  o cykl spotkań z ekspertami różnych specjalizacji w ramach rynku nieruchomości mieszkaniowych. W każdym z miast, targom towarzyszyły warsztaty edukacyjne mające na celu zwrócenie uwagi ich uczestników na to, „Co jest ważne przy zakupie mieszkania?”. Podczas spotkań można było wysłuchać wykładów ekspertów z dziedziny prawa, finansowania/kredytowania zakupu nieruchomości i aranżacji wnętrz. Uczestnicy warsztatów mogli się również dowiedzieć czym należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o kredycie albo dlaczego warto kupić mieszkanie zamiast je wynajmować. Spotkania z ekspertami były doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi analizami rynku nieruchomości. Nie zabrakło również porad wnętrzarskich - architekci i projektanci doradzali jak urządzić mieszkanie funkcjonalnie i zgodnie z najnowszymi trendami.

Wszystkie spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób planujących/rozważających zakup mieszkania. To dowód na to, że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na praktyczne doradztwo ekspertów, związanych z szeroko pojętym rynkiem nieruchomości.

Organizator targów - firma redNet Media – dba o wysoką wartość merytoryczną swoich przedsięwzięć oraz jak najwyższą jakość swoich produktów i usług – maja one bowiem znaczący wpływ na satysfakcję Wystawców. Dba również o komfort i zadowolenie Zwiedzających, stwarzając dla nich wiele atrakcji i udogodnień.

Dla ułatwienia poruszania się po halach targowych stworzono Galerię DZIELNICOWO, czyli zestawienie wszystkich inwestycji prezentowanych na targach, z podziałem na dzielnice i z przyporządkowanymi numerami stoisk. Galeria w połączeniu z planem Targów i listą Wystawców stanowiły zdecydowane ułatwienie w poruszaniu się po powierzchni wystawienniczej i dotarciu do konkretnego Wystawcy. Kolejnym udogodnieniem dla odwiedzających była STREFA ODPOCZYNKU – wyznaczone punkty na terenie Targów, gdzie można  było chwilę odpocząć, napić się kawy, zaplanować ciąg dalszy poszukiwań i rozmów – oraz KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH - gdzie opiekunowie i animatorzy profesjonalnie zajmowali się pociechami podczas gdy rodzice mogli swobodnie porozmawiać z Wystawcami.

Spotkania wystawiennicze organizowane przez redNet Media wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów – organizatorzy wyczuwają nastroje, koniunkturę rynku, zawsze są o krok do przodu. Zarówno Wystawcy jak i Zwiedzający doceniają rozwiniętą strukturę targów i towarzyszące im atrakcje. Targi DOM MIESZKANIE WNĘTRZE  to nie tylko miejsce wystawowe. Dzięki warsztatom, prelekcjom ekspertów i licznym atrakcjom, są platformą dyskusji, wymiany poglądów, skarbnicą wiedzy, z której czerpią obie strony. Oferta targowa redNet Media to nie tylko powierzchnia do wynajęcia – to cały pakiet kompleksowych usług dedykowanych klientom-Wystawcom. To, jak wiele można jeszcze zrobić w przestrzeni wystawienniczej i jak wiele możliwości i rozwiązań może uzupełnić bazowa ofertę organizatora, będą się mogli przekonać Wystawcy kolejnych edycji Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE.

Znakomita frekwencja Zwiedzających i wciąż niesłabnące zainteresowanie Wystawców udowadniają, że targi w branży nieruchomości to wciąż jedno z najefektywniejszych narzędzi promocyjnych. Jak wynika z relacji deweloperów i innych Wystawców, po każdym spotkaniu targowym sprzedaż wzrasta, zainteresowanie oferowanymi usługami i inwestycjami także – to sprawia, że Wystawcy chętnie wracają. Dodatkowe wzbogacenie formuły spotkań warsztatami oraz prelekcjami bez wątpienia pomogły przyciągnąć wielu Zwiedzających tej edycji targów. Wzrastająca sprzedaż mieszkań i domów, licznie powstające nowe inwestycje oraz poprawiające się z kwartału na kwartał wyniki finansowe deweloperów to oznaki „odwilży” -  branża nieruchomości wychodzi z kryzysu. Dlatego tak istotne jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Targi DOM MIESZKANIE WNĘTRZE pokazują, że spotkania targowe są wciąż idealnym łącznikiem pomiędzy sprzedającymi i kupującymi. Warto wykorzystać ich potencjał, szczególnie gdy organizator oprócz standardowego wystawiennictwa proponuje szereg wartości dodanych wzmacniających efekty udziału w targach.

Kolejna edycja Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE już wiosną 2014.

Więcej na www.rednetmedia.pl

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Fasada Roku 2019: jury wyłoniło zwycięzców!

2019-12-10

Konkurs Fasada Roku 2019 powoli przechodzi do historii. Jurorzy właśnie odkryli ostatnie karty, wyłaniając… »

Piątka wybranych – internauci wytypowali Fasady Roku 2019. Czas na jury.

2019-11-15

31 października br. zakończyło się głosowanie online w ramach plebiscytu na Fasadę Roku 2019. Białystok,… »

225 elewacji walczy o tytuł Fasady Roku 2019

2019-10-16

Domy jednorodzinne, budynki i osiedla mieszkalne, placówki oświatowe, biurowce, hotele, zabytkowe… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro