Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

PODZIEL SIĘ ARCHI-PASJĄ: Krakowska KŁADKA OJCA LEATUSA BERNATKA

NIE ZWLEKAJ - PODZIEL SIĘ ARCHI-PASJĄ!

2010-10-29  Autor: ZDJĘCIA WOJCIECH WOŹNIAK AUTOR TEKSTU: MAŁGORZATA DZIUBINA   Źródło: AUTOR, KRAKÓW.PL, INWESTYCJE KRAKOWSKIE,GAZETA.PL   Kategoria: Podziel się Archi-Pasją

Pierwsza taka w Krakowie. Oficjalnie otwarta 30 września br. kładka rowerowo- piesza Ojca Leatusa Bernatka ma 145 metrów długości. Zapomniany przez historię XIX-wieczny przeor bonifratrów zasłużył się przede wszystkim wybudowaniem w niespełna 9 lat gmachu szpitala znajdującego się w pobliżu nowej przeprawy, usytuowanej w miejscu dawnego mostu Franciszka Józefa.

Kładka wzorowana na organicznej strukturze liścia miesiąc temu połączyła dzielnicę Pogórze z Kazimierzem.
Projekt Autorskiej Pracowni Projektowo- Plastycznej prof. Andrzeja Gettera wybrano m.in. za eleganckie rozwiązanie architektoniczne, prawidłowe wpisanie nowego elementu w kontekst architektoniczny za pomocą środków wyrazu oraz ograniczoną ingerencję w krajobraz bulwarów wiślanych.
Wraz z pojawieniem się konstrukcji, pojawiły się także kłódki użytkowników "na pamiątkę" i jak głosi treść jednej z nich "BĘDZIE WIĘCEJ". Czy będzie? Czas pokaże.

KŁADKA ROWEROWO- PIESZA, KRAKÓW/ PODGÓRZE-KAZIMIERZ

Autor projektu: Autorska Pracownia Projektowo-Plastyczna prof. Andrzeja Gettera
Koszt: 27 mln. zł.
Data zakończenia: sierpień 2010r.

ZDJĘCIA WOJCIECH WOŹNIAK
AUTOR TEKSTU: MAŁGORZATA DZIUBINA

po kliknięciu otrzymasz powiększenie fotografii:

Wasze opinie

2010-10-29 10:24:40    Romek

Kłódkę też zawiesiłem z moim wspólnikiem i obaj wrzuciliśmy kluczyki do Wisły na znak miłości do ... architektury... ;)

2010-10-29 10:28:43    arszik

To zabawne,ze taka kładka- jako obiekt infrastruktury technicznej powstaje w Krakowie za- aż 27 mln a wielki budynek np muzeum ma powstać za 60 mln. Mam wrażenie, że wszelkie inwestycje drogowe, mostowe w naszym kraju zbyt wiele kosztują i pozwalają nieźle zarobić mnożącym się prezesom i dyrektorom.

2010-11-02 11:31:40    Aleks.Mac.

Gosiu na twoje ręce składam podziękowania za W-A ode mnie i Tomka.Wiem,że archi-pasja to Twój pomysł,dlatego piszę tutaj z nadzieją,że odczytasz.Trzymamy kciuki za Was kochani!Oby tak dalej,bo my,a w szczególności-ja- kochamy architekturą z jej zaletami i wadami włącznie.Tworzycie naprawdę wyjątkową stronę,którą jak kiedyś powiedziałaś,byłoby świetnie móc rozwijać dalej.Powodzenia! Ps.Będąc w Krakowie na pewno zajrzę na kładkę.A może wybierzemy się na razem?

2010-12-24 14:52:14    Chwatu

Hmm 27 baniek za kawałek rury , niezłe jaja :) .


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Podziel się Archi-Pasją

CERTYFIKACJA AUTODESK 10 PYTAŃ arch. Bohdan Lisowski

2012-10-18

Portal W-A.pl prezentuje serię wywiadów ze znanymi architektami związanych z nowatorskim działanie w… »

CERTYFIKACJA AUTODESK arch. Wojciech Miecznikowski odpowiada na nasze pytania

2012-10-05

Portal W-A.pl prezentuje serię wywiadów ze znanymi architektami związanych z nowatorskim działanie w… »

CERTYFIKACJA AUTODESK – 10 PYTAŃ – do dr arch. Macieja Skazy

2012-09-25

Portal W-A.pl prezentuje serię wywiadów ze znanymi architektami związanych z nowatorskim działanie w… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro